Tymákovská házená se budoucnosti obávat nemusí | Sportovní Plzeň

Tymákovská házená se budoucnosti obávat nemusí

Plzeň20. 9. 2021

Přelom srpna a září letošního roku se nesl ve znamení finálových turnajů mládežnických kategorií v národní házené. Vítězové oblastních soutěží se utkali o mistrovské tituly v jednotlivých kategoriích a týmy, které obsadily 2. místa, se zúčastnily Pohárů.

TJ Sokol Tymákov zaznamenal významné úspěchy zejména v dívčích kategoriích.

Dorostenky TJ Sokola Tymákov se probojovaly na Mistrovství ČR poprvé od roku 2015 a od posledního srpnového víkendu se hrdě pyšní titulem Mistryně ČR 2020/2021. Tohoto mimořádného úspěchu dosáhly v plné konkurenci na hřišti v Přešticích. O titulu nemohlo být jakýchkoliv pochybností a dorostenky jej dosáhly bez ztráty bodu.

Navlas se stejným úspěchem se budou chlubit i mladší žačky TJ Sokol Tymákov, které na Mistrovství ČR postoupily poprvé od roku 2011. Zisku titulu mistryně ČR dosáhly ve velkém stylu a navíc získaly i veškerá individuální ocenění pro nejlepší hráčky. Nejlepší brankářkou MČR byla vyhlášena Eliška Hovorková, nejlepší útočnicí Eliška Fürbacherová, která byla současně i nejlepší střelkyní a nejlepší obránkyní MČR byla vyhlášena Vanessa Bönischová. Stejně jako jejich starší kolegyně získaly titul, na domácím hřišti, bez ztráty bodu.

Starším žačkám TJ Sokola Tymákov se sice nepodařilo postoupit na Mistrovství ČR, ale šanci reprezentovat dostaly v rámci Poháru, který vyhrály. Ani tentokrát neunikly individuální trofeje tymákovským svěřenkyním - nejlepší útočnicí byla zvolena Monika Hoštická a nejlepší brankářkou Viktorie Reidlová.

Za skvělými výsledky v dívčích kategoriích stojí trenérský tým pod vedením šéftrenérky Mistryně NH Venduly Šmídlové, jedné z nejlepších trenérek našeho sportu vůbec. Není jednoduché v dnešní době přitáhnout děti ke sportu a poskytnout jim takové podmínky a servis, aby děti u sportu vydržely a obětovaly mu část svého volného času.

Ve chlapeckých kategoriích TJ Sokola Tymákov nás reprezentovalo družstvo starších žáků na domácím Poháru první zářijový víkend. Po velkém boji, a pro naše hochy chlapce nešťastném utkání, dosáhli nečekaného a skvělého výsledku a obsadili 2. místo. S tím nikdo nepočítal!

Sportu a práci s mládeží se prostě v Tymákově daří a i nadále platí „TYMÁKOV – hlavní město národní házené“.