Tým PLZEŇ V ŽÍLE zvládl další ročník METROSTAV HANDY CYKLO MARATONU! - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Tým PLZEŇ V ŽÍLE zvládl další ročník METROSTAV HANDY CYKLO MARATONU!

Plzeň2. 8. 2022


Ve dnech 26. – 30. července 2022 se konal další - tentokrát jubilejní desátý – ročník cyklistického maratonu, v němž se spolu na cestě dlouhé 2222km potkávají zdraví i hendikepovaní sportovci. Tito amatéři spolu během 111h objeli celou republiku, cesta vedla přes všech 14 krajů (včetně Plzeňského).

V tomto závodě primárně nejde o vítězství, ale o propagaci myšlenky spojení hendikepovaných a zdravých cyklistů v jeden celek, o spolupráci mezi nimi, vznik nových přátelství a prožití emocí, které by člověk jinde hledal jen velmi těžko. Zároveň si každý tým vybere svého „patrona“, tedy člověka krátce po úrazu, který mu změnil celý život; tým pak jede tento maraton pro svého patrona. Patron závod aktivně sleduje nebo se ho dokonce účastní. Právě základní myšlenka maratonu pak pomůže tomuto patronovi vrátit se zpět do aktivního života.

Tým s názvem PLZEŇ V ŽÍLE, jehož ústřední postavou je handbiker Honza Krauskopf, se maratonu zúčastnil již po několikáté. Opět se na start postavilo osm odvážných cyklistů z Plzně a Stříbra, doprovázených neméně odvážnými řidiči a fyzioterapeuty. Společnými silami bojovali o příčky nejvyšší. Maratonu se zúčastnil i patron týmu – osmnáctiletá Viktorka Kučerová.

Účast týmu PLZEŇ V ŽÍLE tak pomohla dalšímu mladému člověku, kterému se při autonehodě (kterou nezpůsobil) obrátil život naruby.

Tým PLZEŇ V ŽÍLE na METROSTAV HANDY CYKLO MARATONU mohl startovat i proto, že jeho účast finančně podpořilo Statutární město Plzeň. Za udělení záštity nad touto sportovní akcí patří velký dík i 1. náměstkovi primátora města Plzně - Mgr. Romanu Zarzyckému.


Sdílet