Tým PLZEŇ V ŽÍLE vyráží na další ročník METROSTAV HANDY CYKLO MARATONU! - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Tým PLZEŇ V ŽÍLE vyráží na další ročník METROSTAV HANDY CYKLO MARATONU!

Plzeň18. 7. 2022


Ve dnech 26. – 30. července 2022 se koná další - tentokrát jubilejní desátý – ročník cyklistického maratonu, v němž se spolu na cestě dlouhé 2222km potkávají zdraví i hendikepovaní sportovci. Tito amatéři spolu během 111h objedou celou republiku, cesta vede přes všech 14 krajů (včetně Plzeňského). Jedná se o štafetu; zdraví i hendikepovaní cyklisté závodí v čtyř nebo osmičlenných smíšených družstvech.

V tomto závodě primárně nejde o vítězství, ale o propagaci myšlenky spojení hendikepovaných a zdravých cyklistů v jeden celek, o spolupráci mezi nimi, vznik nových přátelství a prožití emocí, které by člověk jinde hledal jen velmi těžko.

Tým s názvem PLZEŇ V ŽÍLE, jehož ústřední postavou je handbiker Honza Krauskopf, se maratonu účastní již po několikáté. Letos se na start opět postaví osm odvážných cyklistů z Plzně a Stříbra, doprovázených neméně odvážnými řidiči a fyzioterapeuty. Společnými silami budou
bojovat o příčky nejvyšší.

Účast týmu PLZEŇ V ŽÍLE na METROSTAV HANDY CYKLO MARATONU finančně podpořilo i Statutární město Plzeň, záštitu nad touto sportovní akcí udělil 1. náměstek primátora města Plzně Mgr. Roman Zarzycký.

Držte palce!


Sdílet