Trio hokejistů Plzně v reprezentaci. Na turnaj Karjala Cup jede i sedmnáctiletý talent! - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Trio hokejistů Plzně v reprezentaci. Na turnaj Karjala Cup jede i sedmnáctiletý talent!

Marie Osvaldová3. 11. 2021


ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Aktualizováno 13:45 Sedmnáctiletý David Jiříček bude benjamínkem týmu, který nominoval trenér Pešán na nadcházející Karjala Cup ve Finsku. V nominaci se kromě něj objevili i další dva hráči Škody Plzeň, gólman Miroslav Svoboda a útočník Petr Kodýtek.

David Jiříček v seniorské reprezentaci debutoval téměř přesně před rokem, když byl také nominován na finský Karjala Cup. Tehdy ale postavil kouč Pešán prakticky pouze výběr mladých talentů. O Jiříčkově možné nominaci se začalo spekulovat poté, co chyběl ve výběru Karla Mlejnka na turnaj dvacítek, který se odehraje také příští týden ve Švédsku. Jiříček je přitom považován za obrovskou oporu mládežnického výběru a vrcholem by pro něj mělo být mistrovství světa v Kanadě, které se koná už na přelomu roku. Jet na Karjalu? "Kdyby to vyšlo, super, ale zatím nic nevím," hlásil ještě v úterý po zápase s Českými Budějovicemi. „Nominaci na reprezentační akce konzultujeme s ostatními trenéry. Filip Pešán projevil zájem vzít Davida Jiříčka s A týmem na Karjala Cup. David podává v extralize velmi dobré výkony a na dospělý hokej je zvyklý, protože dostává v Plzni pravidelně hodně prostoru,“ prozradil Karel Mlejnek, hlavní kouč reprezentační “20“, pro web hokej.cz. Sám Pešán vidí v Jiříčkovi obrovský potenciál a chce mu dát hodně velký prostor. "Měl by odehrát všechna tři utkání, včetně přesilovek a oslabeních," uvedl Pešán na tiskové konferenci.

V nominaci je i třiadvacetiletý forvard Petr Kodýtek, který byl v loňské sezóně nominován na dva turnaje národního týmu, představil se na Channel One Cupu v Rusku a Beijer Hockey Games ve Švédsku. Útočník byl následně také součástí české reprezentace během přípravy před světovým šampionátem, v níž zasáhl do několika duelů. Bojovník Kodýtek si dosud v seniorském národním týmu připsal 9 startů, ve kterých bral 4 kanadské body za 1 gól a 3 asistence.

Miroslav Svoboda se v dresu národního týmu představil jednou, a to v létě roku 2017 během přípravného utkání proti Slovensku. Gólman Svoboda tehdy odchytal celý zápas, inkasoval pouze jednou a připsal k výhře české reprezentace 2:1.

Český národní tým, který na turnaji povedou jako asistenti trenéra Martin Straka a Jaroslav Špaček, se na Karjala Cupu představí ve třech duelech proti tradičním soupeřům. Nejprve se reprezentační výběr střetne ve středu 10. listopadu v Linköpingu v duelu se Švédskem, v sobotu 13. listopadu se pak národní týmu utká v Helsinkách s Finskem a turnaj zakončí ve stejném městě 14. listopadu soubojem proti Rusku.


Sdílet