Tři vyloučení, dva inkasované góly. Fotbalisté ve šlágru podlehli Slavii | Sportovní Plzeň

Tři vyloučení, dva inkasované góly. Fotbalisté ve šlágru podlehli Slavii

Marie Osvaldová31. 10. 2021

Fotbalisté Plzně prohráli ve šlágru kola v Edenu 0:2. Hodně emotivní duel dohrávali v osmi, už v 11. minutě byl vyloučený Řezník, v 81. minutě putoval pod sprchy Pernica a duel nakonec nedohrál ani Mosquera.

Téměř hned na začátku zápasu hodně ztížil viktoriánům šanci na bodový zisk Radim Řezník, který ve svém jubilejním 200. ligovém duelu v plzeňském dresu viděl už v 11. minutě červenou kartu po ostrém skluzu na Petra Ševčíka. Velmi dlouhou přesilovku však Plzeňané ve zbytku prvního poločasu výborně přestáli. Ondřej Lingr sice protáhl Jindřicha Staňka střelou z úhlu, Taras Kačaraba pak na gólmana Viktorky poslal pozdrav z dálky, ale do velkých šancí se domácí nedostávali. Jediný pokus FCVP v podání Lukáše Kalvacha skončil z volného přímého kopu ve zdi.

Zkraje druhé půle si Západočeši vybojovali zajímavou standardku, balon Pavla Buchy ale před hrozícím nebezpečím vyboxoval Aleš Mandous. V 65. minutě už sešívaní využili převahu jednoho hráče v poli. Nicolae Stanciu vypálil z dálky, Staněk míč vyrazil jen před sebe a Lingr doklepnutím do prázdné brány otevřel skóre. Čtvrt hodiny před koncem měl vyrovnání na kopačce JDB, jenže na malém vápně zakončil pouze do rukavic Mandouse. V 81. minutě se navíc nechal vyloučit také Luděk Pernica, v nastavení dokonce i Jhon Mosquera a viktoriáni šli do osmi. V poslední minutě nastavení se za domácí trefil ještě Michael Krmenčík, svěřenci trenéra Michala Bílka i proto nezvládli velmi očekávaný souboj se Slavií a v Edenu prohráli 0:2.