Třetí prohra v řadě, Plzeň potopila vlastní nedisciplinovanost | Sportovní Plzeň

Třetí prohra v řadě, Plzeň potopila vlastní nedisciplinovanost

Marie Osvaldová17. 1. 2021

Až do 54. minuty drželi hokejisté Škody Plzeň jednogólové vedení, které zařídil v první třetině Filip Suchý, pak ale Liberečtí ve dvojnásobné přesilovce vyrovnali a v pokračující klasické početní výhodě zápas otočili. Alespoň bod zařídil pro Plzeň v 58. minutě šťastnou tečí Petr Kodýtek. V prodloužení ale Tygři opět v další přesilovce rozhodli o své výhře.

Úvod zápasu příliš šancí nepřinesl a oba brankáři tak neřešili žádné vážné problémy. Až v polovině třetiny byli domácí hodně blízko první trefy, Gulašovu střelu ovšem zastavil tyč. Krátce poté se před Kváču dostal Straka, gólmana Liberce však nepřekonal. Ve 14. minutě měli hosté znovu štěstí, brankovou konstrukci tentokrát lízla střela Eberleho. O tři minuty později tečoval jen těsně mimo puk Birner a na druhé straně zase své sólo nezakončil ideálně obránce Škodovky Budík. Když už to vypadalo, že se půjde do šaten za bezbrankového stavu, našel v přesilovce Gulaš Filipa Suchého, a ten střelou z první otevřel skóre.

Hned na začátku druhé třetiny podržel indiány Frodl, když vychytal Birnera. Před polovinou zápasu si Kváča musel přijít jako na střelnici, tvrdé rány Čerešňáka a Budíka ale dokázal vyrazit. Jinak moc příležitostí k vidění nebylo, až na konci třetiny měl jednu velkou hostující Musil. Jeho střela ze vznesla do vzduchu, ale skončila jen nad břevnem.

Kdo čekal ve třetí třetině velký liberecký nápor, ten se mýlil. Daleko větší šance měli totiž hráči Škodovky. Ve 45. minutě využil chyby hostů Viktor Lang, jehož střela skončila na tyči. Za dalších pět minut prozměnu podržel Tygry Kváča proti pokusu Gulaše. Pak ale krátce po sobě usedli na trestnou lavici Vráblík s Čerešňákem a hosté dlouhou dvojnásobnou přesilovku využili k tomu, aby otočili vývoj zápasu. Nejprve srovnali zásluhou Lence a v pokračující klasické početní výhodě poslal Severočechy do vedení Vlach. Západočeši se ale nevzdali a v čase 57:15 vyrovnali. Nahození Kaňáka tečoval Petr Kodýtek. Zápas tak šel do prodloužení, v němž hosté dostali k dispozici další přesilovku a Vlach v 63. minutě zajistil libereckým zisk druhého bodu.

Ladislav Čihák, trenér HC Škoda Plzeň: "S výsledkem nejsme spokojeni, odehráli jsme velmi slušné utkání proti silnému soupeři. Měli jsme přidat gól na 2:0, ale klobouk dolů, že jsme pak dokázali odpovědět na ty dva góly Liberce. Srazily nás fauly, bohužel nás to stálo vítězství nebo dva body v prodloužení. Myslím si ale, že herně to nebyl špatný zápas."