Trápení v novém roce pokračuje. Škodovka padla počtvrté v řadě | Sportovní Plzeň

Trápení v novém roce pokračuje. Škodovka padla počtvrté v řadě

Marie Osvaldová14. 1. 2022

ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně se v novém roce dál trápí. Nevyhráli totiž ani jeden ze čtyř zápasů roku 2022. Ve 41. kole byl nad jejich síly na domácím ledě Liberec, kterému Západočeši podlehli 1:4. Jediný gól Škodovky vstřelil ve druhé třetině Filip Přikryl.

Trenéři Říha s Baďoučkem na utkání s Libercem doslova lepili sestavu. Debutu v modrobílých barvách se tak dočkal plzeňský odchovanec Václav Krliš, který už dvě sezóny působí v Třebíči. Po úvodním oťukávání Západočeši získali velkou převahu a v 6. minutě poprvé vážně zahrozili. Osamocený Schleiss ale z otočky vypálil jen do betonů Kváči. Hosté se probouzeli pomalu, pak už ale jejich šance stáli za to. Svoboda ale nejprve vychytal Šíra a následně Birner trestuhodně minul poloprázdnou branku.

Na první branku se tak čekalo až do 26. minuty. Blomstrand zatáhl za záchrannou brzdu, když na Svobodu ujížděl osamocený Jelínek. A nařízené trestné střílení proměnil Filippi. Za další tři minuty se domácím podařilo srovnat v početní výhodě. Bulířovu střelu hosté srazili a pohotový Filip Přikryl nedal Kváčovi šanci. Pak ale Tygři znovu zabrali a obrana indiánů nestíhala. Jen díky skvělému Svobodovi se nakonec Liberec prosadil pouze jednou, ve 37. minutě se trefil dorážející Rychlovský.

Ve třetí třetině Plzeň přidala na tempu a začala zkoušet své štěstí. Dvě dobré příležitosti měl Přikryl, na druhé straně zase v přesilovce pálil do tyče Klapka. V 53. minutě ale přišlo nahození od modré čáry v podání Melancona a Svoboda přes zakrytý výhled viděl puk až v momentě, kdy ho měl ve své brance. Víc než tři minuty před koncem zkusili indiáni hru v power-play podpořenou vyloučením hostů. Jediným výsledkem byla ale střela Bulíře, se kterou si Kváča poradil. Naopak ještě 19 vteřin před koncem pečetil výhru Tygrů střelou do prázdné branky Gríger.