Tradiční běžecký závod přispěl na pomoc zdravotníkům | Sportovní Plzeň

 

 

Tradiční běžecký závod přispěl na pomoc zdravotníkům

Plzeň23. 11. 2020


Foto: Hannah Pilsen Trail

Letošní ročník běhu v přírodě Hannah Pilsen Trail Krkavec se uskutečnil v neobvyklé podobě. Kvůli současnému hygienickému stavu a opatřením se běžel závod pod názvem „Hannah Pilsen Trail Krkavec individuálně pro zdraví a na pomoc zdravotníkům FN Plzeň“.

Foto: Hannah Pilsen Trail

Tratě 0,5km, 1km, 11km, 21km a 42km byly značné jako při kontaktním závodě a běžci je mohli individuálně v libovolném čase absolvovat ve dnech 14.-17.11 2020. Závod se konal pod záštitou prvního náměstka primátora Plzně Romana Zarzyckého.


Ve výsledkové tabulce, kam si účastníci sami v případě zájmu zapisovali výkony, se objevilo nakonec 81 běžců. Podle ohlasů na mediálních sítích i počtu běžců v lese absolvovalo trať ale podstatně více závodníků.


Nejrychlejším běžcem na nejdelší trati 42 kilomtrů přes Chlum, podél obou břehů Berounky a přes Krkavec byl stálý účastník Pavel Vrána v čase 3:12.54. V kategorii žen pak Blanka Šindelářová v čase 4:03,54. Obdiv zaslouží dvojice běžců, která zdolala maraton za 8 hodin 39 minut.


Absolutně nejlepšího času na trati 21 kilometrů přes Chlum a podél břehů Berounky dosáhla Petra Šmákalová, která lesem doslova letěla za 1:41,30. Nejrychlejší muži běželi tuto trať o 2 minuty déle.


Závodníci obdrží pamětní medaile, aby zkompletovali sérii třech závodů Hannah Pilsen Trail v roce 2021: Radeč, Letkovská čtyřicítka a Krkavec.

Foto: Hannah Pilsen Trail

Velké poděkování patří všem závodníkům, kteří se připojili k výzvě pořadatelů v akci „Pomoc zdravotníkům FN Plzeň“. V rámci dobrovolného startovného se vybralo 12.114,45 korun. Celá částka bude předána FN Plzeň na další nákup průtokoměrů. Jedná se o nezbytné zařízení pro podávání kyslíkové terapie, která je v případě hospitalizovaných COVID pozitivních pacientů nezbytná. S průběžným růstem počtu těchto pacientů roste i potřeba lůžek vybavených k poskytování této terapie, průtokoměry musí nemocnice tedy průběžně dokupovat. Cena jednoho kusu se pohybuje od cca 1500,- Kč do 3000,- Kč.


Závodníci ve výsledkové listině nechávali krásné vzkazy: např.


„Super značená trať, vyšlo krásný počasí! Oproti loňskému ročníku (2h:10) jsem srazil téměř 15 minut, takže spokojenost. Díky že jste to úplně nevzdali!“ nebo ¨


„Chtěl bych moc poděkovat za realizaci označení trati a možnosti si ji individuálně proběhnout. Velmi si cením Vašeho přístupu - v době nemožnosti organizování závodů s možností peněžní odměny za čas věnovaný organizátorskému úsilí je přeorientování sportovních akcí na neziskový charitativní rozměr známkou, že máte velké srdce a děláte běžeckou komunitu lepší. Děkuji za inspiraci a přeji Vám mnoho zdaru do dalších ročníků, těším se na ně!“


Pořadatelé Pilsen Trail přejí spousty šťastně a zdravě naběhaných kilometrů v přírodě, děkují za přízeň a v roce 2021 se těší na shledání při všech akcích Hannah Pilsen Trail, a to i v kontaktních závodech. Novinkou bude na závod v Brdech přes Prahu a Tok.


Na závěr ještě jeden vzkaz od závodníka: „Parádní trasa. Díky za organizaci, značení, krásná tratě, cesty  i počasí, budu se těšit příště“


Foto a výsledky na: www.pilsentrail.czSdílet