Thorella přilákal do Plzně jeho krajan Lang. Chci se naučit český, plánuje švédská posila | Sportovní Plzeň

 

 

Thorella přilákal do Plzně jeho krajan Lang. Chci se naučit český, plánuje švédská posila

Marie Osvaldová2. 8. 2021


Zdroj: BIK Karlskoga


Vedení hokejové Plzně ho mělo na seznamu posil už loni. Jenže přišel covid a situace se změnila. Zájem o něj ale trval dál a napodruhé už to vyšlo. Útočník Gustaf Thorell už se připravuje se Škodovkou. Velkou oporou je jemu i další švédské posile Ludwigu Blomstrandovi jejich krajan Viktor Lang, který už na západě Čech načne druhou sezónu.

Plzeň už o vás měla zájem loni. Proč to nevyšlo?
Kvůli covidu bylo před rokem jistější a bezpečnější zůstat doma ve Švédsku. Ale říkal jsem si, že pokud budu dost dobrý, tak třeba ještě šanci dostanu. A teď jsem tady.

Suchou přípravu jste absolvoval ve Švédsku. Kdy jste dorazil?
Přiletěl jsem čtyři dny předtím, než jsme vyjeli na led. Všechno je fajn. Viktor Lang nás s Ludwigem (Blomstrand, pozn. red) vzal do města, aby nám Plzeň ukázal.

Jakou roli hrál ve vašem příchodu právě Viktor Lang?
Hráli jsme spolu asi tři roky, známe se dobře, takže jsem se ptal, jaké to v Plzni je. Vzhledem k tomu, že jsem teď tady, tak jsem slyšel jen samá pozitiva. Viktor mluvil o klubu i o lize jenom kladně a vidím, že nepřeháněl.

Je vám velkou oporou i v tom zabydlení se?
Určitě, vždyť je to jeden z nás. A navíc mluví docela dobře česky, minimálně aspoň rozumí. Také plánuji začít se učit jazyk. Myslím, že by to bylo dobré.

Co vám už z Plzně ukázal?
Prošli jsme toho hodně. V centru jsme třeba vylezli na věž katedrály a kochali se výhledy na město. Zašli jsme také do nějakých restaurací a byli jsme i v Plaze.

A plzeňské pivo už jste ochutnal?
Jasně. (směje se)

Jaké vůbec bylo léto ve Švédsku?
Léto bylo fajn. Dokonce i ve Švédsku bylo vedro, přestože ne takové, jako nyní panuje tady. Než jsem ale odjel do Česka, tak jsem se musel postarat o spoustu věcí. Mám ve Švédsku byt, takže jsem to musel nějak vyřešit. Poslední týden před odjezdem tak byl dost stresující.

Připravoval jste se sám nebo ve skupině?
Snad poprvé v kariéře jsem neměl tým, se kterým bych přes léto trénoval, takže jsem se dal dohromady s pár hokejisty. Třeba s Perem Åslundem z Färjestadu, pokud vám to něco říká. Byli s námi i další švédští kluci, co hrají v NHL a v AHL.

V extralize se budete utkávat s bratrem Erikem..
Určitě to bude zajímavé. Když jsme se naposledy potkali v zápase, tak jsme hráli za jeden tým, ale předtím jsme si zahráli i proti sobě. Určitě je to něco speciálního. O to víc, že se nyní budeme střetávat v zahraničí, v Česku. Je ale super, že ho mám hodinu cesty od sebe, i když v jiném týmu. Bude to zábava, asi budeme hodně v kontaktu. A co přijde, až skočíme na led? Tam bratrské vztahy rozhodně skončí. (směje se)


Sdílet