Stříbrný Interobal. Na kluky jsem pyšný, hlásí trenér futsalistů Kopecký | Sportovní Plzeň

 

 

Stříbrný Interobal. Na kluky jsem pyšný, hlásí trenér futsalistů Kopecký

Radek Kučera25. 5. 2022


Zdroj: Interobal Plzeň


Jeho trenérská bilance v Plzni je obdivuhodná. V sezoně 2019/2020 kouč Marek Kopecký dovedl futsalisty plzeňského Interobalu ke druhému místu po základní části, ročník pak zastavila koronavirová epidemie. Loni Plzeň dotáhl k historickému triumfu, když ve finále pokořila Chrudim a získala titul. A také letos se obhájce titulu prodral až do série o zlato. V ní sice nestačil na Chrudim, která se tak vrátila na trůn, ale i tak mají Západočeši důvod ke spokojenosti.

„Bezprostředně po finále sice převládalo zklamání a smutek. Ale když se s odstupem ohlédneme, ta uplynulá sezona byla jedna velká jízda. Přes Ligu mistrů až do posledního ligového zápasu. Já jsem na kluky strašně hrdý za to, co předvedli,“ svěřil se pětačtyřicetiletý Marek Kopecký. Na podzim se totiž Interobal blýskl i v prestižní evropské soutěži. V Itálii postoupil z těžké základní skupiny do eliminační, v níž v domácí hale na Slovanech svedl vyrovnanou bitvu i se slavnou Barcelonou.

Takže ligové stříbro nakonec berete s pokorou?
Vyhrát může jen jeden. Chrudimi samozřejmě patří gratulace, byla o něco lepší, to musíme sportovně uznat. Ale my jsme tam ve finále nechali tisíc procent.

Ještě necelé dvě minuty před koncem čtvrtého utkání jste doma vedli nad Chrudimí 2:1. Hodně vás mrzí, že soupeř stihl vyrovnat a po penaltovém rozstřelu mohl slavit?
To samozřejmě bolí, mohli jsme sérii dotáhnout k rozhodujícímu, pátému utkání. Stala se tam taktická chyba, bohužel, soupeř nás potrestal. Ale my jsme jim z power play také dávali prakticky každý finálový zápas gól, je to přece jen hra pět na čtyři, výhoda tam je. Je to škoda, ale už to nezměníme.

V semifinálové sérii s Teplicemi jste dvakrát zvládli penaltový rozstřel, tentokrát to proti Chrudimi nevyšlo..
Soupeř poslal do branky zkušeného Libora Gerčáka a to je vyhlášený penaltový mág. Od trenérů Chrudimi to byl výborný tah a popravdě, já jsem i očekával, že do branky půjde. V šestačtyřiceti letech má zkušeností na rozdávání. Rozstřel je buď-anebo, o hlavách. A naši kluci to možná někde vzadu měli, kdo proti nim stojí. Libor znovu potvrdil své kvality. Dvě penalty chytil, tím celé finále rozhodl.

Vychytal i Michala Seidlera, nejproduktivnějšího hráče play off. Museli jste ho pak hodně utěšovat?
Kluci na sebe mohou být obrovsky pyšní a hrdí. Vyhrát může pouze jeden, takový je sport. Že nedáte penaltu, to se stane i těm nejlepším hráčům světa. Jsme stříbrní, můžeme být určitě spokojení a uvidíme, co bude příští sezonu.

Už teď myslíte na to, jak Chrudim znovu z trůnu sesadit?
Uvidíme. Proběhne určitě nějaká redukce kádru. Ale doufám, že z naší cesty neuhneme. Je správná, pevně věříme česko-slovenské vizi. Už teď máme dva nové hráče podepsané, podrobnosti se fanoušci včas dozví. A uvidíme, jak bude pracovat konkurence.

Vy máte chuť dál pokračovat?
Jsme domluvení. Mám ještě smlouvu na dva roky, loni jsem podepisoval na tři. A už se s vedením klubu bavíme o další sezoně. Všichni víme, že bude hodně složitá, covid a válka na Ukrajině svět změnily. Finance se budou shánět hodně těžko, doba je špatná, musíme se připravit na krizi. Musíme se chovat rozumně. Teď začíná velká práce hlavně prezidentovi klubu Radku Lobovi, uvidíme, jak to všechno dopadne.


Sdílet