Střelci mlčeli, Plzeň veze z Jablonce jen bod | Sportovní Plzeň

 

 

Střelci mlčeli, Plzeň veze z Jablonce jen bod

Marie Osvaldová19. 3. 2022


Foto: FCVP


Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali ve 26. kole Fortuna ligy v Jablonci 0:0. I bez ohledu na nedělní zápas Slavie je jisté, že do vzájemného šlágru, který se odehraje za dva týdny ve Štruncových sadech, půjdou Západočeši z prvního místa.

První šanci zápasu měli po deseti minutách hry Severočeši. Na rohový kop Tomáše Hübschmana si dobře naskočil Jaroslav Zelený, ale jeho hlavičku skvěle vyrazil Jindřich Staněk. Na druhé straně se hned dvakrát dostal do zakončení debutant Eduardo, ale gólového zápisu se ve své premiéře v červenomodrých barvách nedočkal. Krátce před odchodem do kabin měl blízko ke gólu Pavel Bucha. Ve svém stém zápase v nejvyšší české soutěži se po narážečce Jeana-Davida Beauguela ocitl nikým nehlídaný ve vápně, jenže Jan Hanuš si na jeho tvrdý projektil levačkou počkal a míč vyrazil na roh. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhé části hry se jako první probojoval ke střele Jan Sýkora, jeho pokus z otočky pokryl domácí gólman. Hanuš se následně blýskl také proti dělovce Tomáše Chorého z úhlu, kterou vyrazil na tyč. Viktoriánský tlak pokračoval i nadále, z hranice vápna pak těsně nad břevno pálil Beauguel. V jabloneckém dresu se poté osmělil Michal Černák, jenž se dobře uvolnil, ale také nemířil přesně. V 83. minutě se ani napotřetí z gólu nemohl radovat jinak výborně hrající Eduardo, když proti jeho pokusu z halfvoleje fantasticky zasáhl Hanuš. V závěru ještě Beauguel hlavičkou minul prostor tří tyčí, a tak se diváci na Střelnici žádné branky nedočkali.


Sdílet