Šťastné střídání. Mihálik trefil Viktorii postup do semifinále poháru | Sportovní Plzeň

Šťastné střídání. Mihálik trefil Viktorii postup do semifinále poháru

Marie Osvaldová7. 4. 2021

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve čtvrtfinále MOL Cupu na domácím hřišti Slovan Liberec 1:0 díky gólu střídajícího Ondřeje Mihálika z 87. minuty a postoupili mezi čtyři nejlepší celky soutěže.

Pro Západočechy vede cesta do pohárové Evropy hlavně přes výhru v MOL Cupu a tomu také odpovídala aktivita od úvodní minuty. Do první větší šance se ale Viktoriáni dostali až ve 20. Minutě, kdy ale Havel v tísni a v pádu zakončoval mimo. Po půlhodině hry už byli domácí daleko blíž, po centru Beauguela hlavičkoval Ba Loua, Nguyen ale vytáhl výborný zákrok. V závěru první půle o sobě dali vědět i hosté. Rondič ale v dobré pozici trefil hlavou jen prostor, kde stál připravený gólman Hruška.

Ve druhém poločase se Liberec ještě více zatáhl, prakticky rezignoval na veškerou ofenzivu a soustředil se jen na obranu. A to se mu dařilo. Západočeši sice kombinovali, k zakončení se ale nebyli schopni dostat. Po hodině hry navíc přišla velká komplikace, když se zranil Pavel Bucha. V 87. minutě se nakonec Viktoria dočkala. Dlouhý výkop Hrušky prodloužil Beauguel, Fukala s Nguyenem se špatně pochopili a střídající Ondřej Mihálik trefil gól i postup.