Stadion Viktorie Plzeň získal ocenění. V čem je nejlepší v republice? | Sportovní Plzeň

 

 

Stadion Viktorie Plzeň získal ocenění. V čem je nejlepší v republice?

Marie Osvaldová18. 1. 2024


Foto: FCVP


Komise pro stadiony a hrací plochy FAČR udělila Doosan Areně ocenění za nejlepší trávník v lize. V hodnocení celé škály různých parametrů získal trávník ve Štruncových sadech 29 bodů z maximálních 30 možných.

Viktoriánský svatostánek získal podruhé v historii cenu za nejlepší povrch. Zřetel se kladl na šest odlišných kritériích, které musí trávník splňovat. Například rovinatost plochy, vodopropustnost či stav brankovišť. „Ceny si vážím, je to výsledek práce všech trávníkářu, kteří se starají o travnaté plochy klubu. Celé hřiště prošlo rekonstrukcí v roce 2022, kdy jsme po sezoně změnili založení trávníku z hybridní technologie fibersand na čistě písčitý substrát,“ uvedl hlavní groundsman Josef Marcell.

Viktorie disponuje pro péči o trávník veškerou potřebnou technikou jako jsou aerifikátory, vertikutátory, ručně vedené vřetenové i rotační sekačky, kdy polovina z nich je již z řady Green way, tedy na elektrický pohon. „Vyhrát nejlepší trávník v roce 2023 je o to cennější, neboť si musíme uvědomit, že se v posledních dvou letech kompletně zrekonstruovaly další tři ligové fotbalové trávníky (Sparta, Slavia, Jablonec) a otevřely se dvě nové arény (Hradec, Pardubice). Konkurence v tomto směru byla opravdu veliká a je to zásluha nejen všech trávníkářů, kteří se o hřiště starají, ale také města Plzně, jakožto majitele stadionu,“ dodal technický ředitel Viktorie Plzeň Tomáš Samec.


Sdílet