Špička sportovního aerobiku se sjela do Plzně | Sportovní Plzeň

Špička sportovního aerobiku se sjela do Plzně

Plzeň30. 9. 2019

Hala Lokomotivy patřila uplynulý víkend aerobiku. Právě tam se totiž konal závod soutěže I. výkonnostní třídě Aerobic& fitness 2019 ve sportovním aerobiku, fitness týmech a aerobic team show. Závod se uskutečnil pod záštitou prvního náměstka primátora města Plzně Romana Zarzyckého a za podpory města Plzně a Nadace 700 let města Plzně. Vyhlašovatel soutěže je Český svaz aerobiku FISAF.cz a o hladký průběh víkendového zápolení se organizačně postaral Aerobik klub LADY Plzeň z.s.v čele s ředitelkou soutěže Evou Fajfrlíkovou.

Do Plzně se sjelo 839 závodníků včetně úřadující Mistryně světa a Evropy v kategorii sportovní aerobik ženy Adély Citové, které potvrdila svoji formu před nadcházejícím mistrovství republiky, které se koná tento víkend v pražské Aréně Sparta, a z Plzně si odváží zlato v kategorii žen a stříbro spolu s Karolínou Jánskou v kategorii dua.

Do Plzně se sjela  špička ve sportovním aerobiku a fitness týmech a diváci mohli sledovat výkony dětí 8-10 let, kadetů 11-13 let, juniorů 14-16 let a kategorii dospělých 17 a více let. Nechybělo ani zastoupení v nové věkové kategorii masters ženy nad 30 let. Všechny věkové kategorie se utkali v kategoriích sportovní aerobik jednotlivci, dua a tria, fitness aerobik, performance, step a aerobic teams show. Celý víkend bylo na co koukat.

Mistr světa v kategorii muži Brenton Andreolli se představil v Plzni v kategorii sportovní aerobik tria. V  této kategorii bojoval o cenné kovy s domácím triem Eliškou Fajfrlíkovou, Eliškou Pechmanovou a Barborou Bucháčkovou. Které po MČR čeká vrchol sezóny Mistrovství světa v holandském Leidenu. Z Plzně si Breton Addreoli, Viktorie Prokopová a Andrea Švihálková odváží 1. místo a domácí trio skončilo těsně na 2.místě.

Z domácích závodnic se dále představila Eva Matějovičová, která v juniorské kategorii závodí prvním rokem a těž ji čeká po MČR účast na Mistrovství světa v Leidenu v kategorii dua. Duo Eva Matějovičová a Nátálie Smíšková též skončilo na 2. místě a v jednotlivcích Eva obsadila 3. místo těsně za úřadující Mistrní Evropy v této kategorii Vandou Šimkovou ze Zlína a Terezou Mikovou z Aerobik team Praha.

V kategorii fitness aerobik performance 14-16 let domácí obsadili 8. místo a bohužel se neprobojovali do užšího finále. Ve stejné kategorii, ale v 17 a více let skončil domácí tým těsně pod stupni vítězů na 4. místě.

Viktorie Hejlová a Barbora Hajžmanová  v kategorii kadet 11- 13 let závodí v kategorii sportovní aerobik jednotlivci a spolu pak v kategorii duo. V kategorii duo se poprvé na domácí půdě podívali na stupně vítězů. 3. místo bylo důvodem k velké radosti trenérů Terezy a Evy Fajfrlíkových a velkým příslibem před MČR. Obě dvě děvčata se probojovala i do desetičlenného finále v kategorii jednotlivci, Viktorie Hejlová obsadila 7. místo a Barbora Hajžmanová 8. místo.

Domácím nechybělo ani zastoupení v kategorii aerobik team show 11 – 13 let, tato kategorie patří divácky k velice atraktivním, skladba Bonnie a Clyde získala 1. místo za mohutné podpory domácího publika.

Plzeňský závod se vydařil. Během víkendu se v městské hale vystřídalo odhadem kolem 700 diváků. Díky podpoře města Plzně a Nadace sportující mládeže si z Plzně závodníci odváží vzpomínky na krásný závod.