Špička sportovního aerobiku se sjela do Plzně - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Špička sportovního aerobiku se sjela do Plzně

Plzeň30. 9. 2019


Hala Lokomotivy patřila uplynulý víkend aerobiku. Právě tam se totiž konal závod soutěže I. výkonnostní třídě Aerobic& fitness 2019 ve sportovním aerobiku, fitness týmech a aerobic team show. Závod se uskutečnil pod záštitou prvního náměstka primátora města Plzně Romana Zarzyckého a za podpory města Plzně a Nadace 700 let města Plzně. Vyhlašovatel soutěže je Český svaz aerobiku FISAF.cz a o hladký průběh víkendového zápolení se organizačně postaral Aerobik klub LADY Plzeň z.s.v čele s ředitelkou soutěže Evou Fajfrlíkovou.


Do Plzně se sjelo 839 závodníků včetně úřadující Mistryně světa a Evropy v kategorii sportovní aerobik ženy Adély Citové, které potvrdila svoji formu před nadcházejícím mistrovství republiky, které se koná tento víkend v pražské Aréně Sparta, a z Plzně si odváží zlato v kategorii žen a stříbro spolu s Karolínou Jánskou v kategorii dua.


Do Plzně se sjela  špička ve sportovním aerobiku a fitness týmech a diváci mohli sledovat výkony dětí 8-10 let, kadetů 11-13 let, juniorů 14-16 let a kategorii dospělých 17 a více let. Nechybělo ani zastoupení v nové věkové kategorii masters ženy nad 30 let. Všechny věkové kategorie se utkali v kategoriích sportovní aerobik jednotlivci, dua a tria, fitness aerobik, performance, step a aerobic teams show. Celý víkend bylo na co koukat.


Mistr světa v kategorii muži Brenton Andreolli se představil v Plzni v kategorii sportovní aerobik tria. V  této kategorii bojoval o cenné kovy s domácím triem Eliškou Fajfrlíkovou, Eliškou Pechmanovou a Barborou Bucháčkovou. Které po MČR čeká vrchol sezóny Mistrovství světa v holandském Leidenu. Z Plzně si Breton Addreoli, Viktorie Prokopová a Andrea Švihálková odváží 1. místo a domácí trio skončilo těsně na 2.místě.


Z domácích závodnic se dále představila Eva Matějovičová, která v juniorské kategorii závodí prvním rokem a těž ji čeká po MČR účast na Mistrovství světa v Leidenu v kategorii dua. Duo Eva Matějovičová a Nátálie Smíšková též skončilo na 2. místě a v jednotlivcích Eva obsadila 3. místo těsně za úřadující Mistrní Evropy v této kategorii Vandou Šimkovou ze Zlína a Terezou Mikovou z Aerobik team Praha.


V kategorii fitness aerobik performance 14-16 let domácí obsadili 8. místo a bohužel se neprobojovali do užšího finále. Ve stejné kategorii, ale v 17 a více let skončil domácí tým těsně pod stupni vítězů na 4. místě.


Viktorie Hejlová a Barbora Hajžmanová  v kategorii kadet 11- 13 let závodí v kategorii sportovní aerobik jednotlivci a spolu pak v kategorii duo. V kategorii duo se poprvé na domácí půdě podívali na stupně vítězů. 3. místo bylo důvodem k velké radosti trenérů Terezy a Evy Fajfrlíkových a velkým příslibem před MČR. Obě dvě děvčata se probojovala i do desetičlenného finále v kategorii jednotlivci, Viktorie Hejlová obsadila 7. místo a Barbora Hajžmanová 8. místo.


Domácím nechybělo ani zastoupení v kategorii aerobik team show 11 – 13 let, tato kategorie patří divácky k velice atraktivním, skladba Bonnie a Clyde získala 1. místo za mohutné podpory domácího publika.


Plzeňský závod se vydařil. Během víkendu se v městské hale vystřídalo odhadem kolem 700 diváků. Díky podpoře města Plzně a Nadace sportující mládeže si z Plzně závodníci odváží vzpomínky na krásný závod.


Sdílet