Slabiny Interu? Žádné nemá, říká Bílek. Viktoria řeší před dalším zápasem Ligy mistrů zdravotní problémy | Sportovní Plzeň

 

 

Slabiny Interu? Žádné nemá, říká Bílek. Viktoria řeší před dalším zápasem Ligy mistrů zdravotní problémy

Marie Osvaldová13. 9. 2022


Na druhý pokus by rádi slavnějšího soka překvapili. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká už v úterý další zápas v základní skupině Ligy mistrů. Před utkáním musí trenér Michal Bílek řešit problémy. Fit není útočník Tomáš Chorý a zdravotní potíže hlásí i krajní bek Milan Havel. "Choras má po penaltovém zákroku v Olomouci roztržený nárt, doktoři ho museli sešít. Uvidíme, jak se bude cítit před zápasem a zda bude k dispozici. Menší zdravotní problémy má Milan Havel," konstatoval Bílek.

Vidíte někde slabiny Interu nebo má jen samé silné stránky?
Slabiny nemá. Jsou vynikající, mají to velmi dobře vyvážené. Velmi dobře organizovaně brání, jsou silní po zisku balonu. Útoky rozbíhají ve velké rychlosti, to samé při přechodu do útoku. Jejich dva útočníci Džeko a Martínez mají výborné zakončení. Dvacet metrů od naší brány nesmí dostat kousek prostoru. Nejen tihle dva, ale i jejich druhá vlna, například krajní beci. Mají zkušený tým s velkou kvalitou.

Přecijen, nedá se říci, že právě přes Inter by mohla vést cesta k bodům rozhodně více, než přes Barcelonu a Bayern?
Když nás nalosovali do této skupiny, věděli jsme, že všechny zápasy budou podobné. Všechny tři týmy mají obrovskou kvalitu. Zápasy mezi nimi mohou ve skupině dopadnout všelijak. Inter sice prohrál první zápas s Bayernem, ale má kvalitu a sílu na to, aby odvetu nebo na Barceloně sehrál velmi dobře a třeba vyhrál. Naše příprava je stejná jako na Barcelonu. Víme, proti komu hrajeme. Ale nastoupíme doma, pokud chceme v tabulce dosáhnout nějakého úspěchu a získat body, doma se o to musíme pokusit. V domácím prostředí jsme velmi silní, očekávám, že nás fanoušci poženou dopředu, hodně nám pomůžou i ve fázích, které pro nás nebudou jednoduché. Máme sílu na dobrý výsledek.

Mohli byste využít toho, že bude Inter pod tlakem..
Inter má zkušené mužstvo, jedna porážka doma v Lize mistrů proti Bayernu s ním nezamává. Hráči jsou sebevědomí, věří, že mají kvalitu a mohou s kýmkoliv sehrát skvělý výsledek. Jednoznačně jsou si vědomi toho, že tady mohou vyhrát. My jim chceme pozici favorita co nejvíc znepříjemnit.

Očekáváte jiný průběh, než na Camp Nou?
Proti Barceloně ve Španělsku to pro nás bylo nesmírně těžké. Hráči i přes prohru 1:5 odvedli velmi solidní výkon, nemohl jsem jim nic vytknout. Rozebrali jsme si to, víme, jaké chyby jsme udělali. Zítra hrajeme doma, síla v domácím prostředí v Plzni je. Na utkání se hodně těšíme, zase máme možnost a čest si zahrát Ligu mistrů proti soupeři, jako je Inter. Jdeme do toho s tím, že zápas chceme výsledkově zvládnout.

 

 


Sdílet