Skvělý restart potvrzen. Dvougólový Straka řídil výhru nad Pardubicemi | Sportovní Plzeň

Skvělý restart potvrzen. Dvougólový Straka řídil výhru nad Pardubicemi

Marie Osvaldová9. 11. 2020

Osm zápasů, sedm výher. Taková je dosavadní bilance hokejistů Škody Plzeň v této sezóně. Po restartu soutěže zvládli indiáni i druhý zápas, Pardubicím na domácím ledě nedali šanci a připsali další tři body za vítězství 5:2.

Plzeňští byli v zápase horkým favoritem a svoji roli začali potvrzovat hned od začátku. Nejprve přežili šanci Kusého a po 107 vteřinách od úvodního buly se mohli sami radovat. Filip Suchý z levého kruhu trochu překvapil Kantora a poslal Škodovku do vedení. V 6. minutě byl blízko vyrovnání Mandát, po rychlé přihrávce zpoza branky ovšem minul. Pardubice byly v té chvíli Západočechům vyrovnaným soupeřem, měly své příležitosti, ani jednu ale nedokázaly využít. Naopak byli hosté hodně rádi, když dělovku Kracíka ve 14. minutě zastavila horní tyč.

Druhá třetina měla hodně podobný úvod jako ta první. Nejprve nevyužitá šance Pardubic a posléze trefa Plzně. Milan Gulaš si ve 24. minutě vyjel zpoza branky před Kantora a zavěsil k tyči. Dynamo ovšem inkasovaný gól nezlomil a za necelé tři minuty přišla odpověď v podobě přesné rychlé střely Kousala. Pak ale hosté inkasovali dva tresty za zdržování hry během několika vteřin a Škodovka dvojnásobnou přesilovku brzy využila. Z mezikruží mířil přesně Pavel Musil. Dynamo pak bylo blízko vyrovnání, Poulíčkovi stála v cestě k radosti tyč. Poté podržel Plzeň Frodl proti úniku Clairauxe a ve 32. minutě domácí udeřili počtvrté. Ve vlastním oslabení napřáhl z levého křídla Petr Straka a Kantorovi nedal šanci.

Dynamo se ve třetí části nevzdalo a i díky častým plzeňským faulům si vytvořilo dobré šance. Jednu z nich navíc hosté využili, ve 49. minutě snížil na rozdíl dvou branek Svačina. Další komplikace už ale Škodovka nepřipustila, naopak sama mohla několikrát udeřit. V úplném závěru ještě hosté zkusili hru bez brankáře, jediným výsledkem ale byla pátá inkasovaná branka, kterou vstřelil Petr Straka.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: "Když se vžiji do hlavy hráčů, musí být složité v těchto podmínkách hrát. Bez lidí, navíc v takový čas, je těžké se zkoncentrovat. Jsou to skvělé tři body, využíváme toho, že jsme produktivní. Chtěl bych pochválit i Dominika Frodla. Drží naší hru od začátku sezóny. Že David Jiříček nenastoupí bylo rozhodnutí hlavního trenéra. Já byl překvapený, že ráno nepřišel do kabiny."