Škodovka hazarduje s přímým postupem do čtvrtfinále, na ledě sestupujícího Zlína prohrála na nájezdy | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová4. 3. 2022

ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Když ve 42. minutě zvyšoval Michal Bulíř na 2:0 vypadalo to, že hokejisté Plzně dokráčí na ledě Zlína k povinné výhře. Pak ale domácí, kteří již jistě sestupují z nejvyšší soutěže, zabrali a nakonec zvítězili 3:2 na nájezdy. Indiáni tak nemají svůj přímý postup do čtvrfinále ve vlastních rukách. Poslední zápas základní části je čeká v neděli proti Karlovým Varům.

Úvodní příležitost utkání měl obránce Dominik Graňák, na jeho ránu od pravého mantinelu ale Huf dokázal zareagovat. Následně zlínští obránci vyhodili kotouč jen do Petra Kodýtka, ten si poté vzal pod svá bedra Vojtěch Budík a díky jeho parádní kličkované šla Škodovka brzy ve Zlíně do vedení. V následující minutě měl příležitost Zdeněk Okál, který si se štěstím prohodil puk mezi bruslemi Lukáše Kaňáka, Svoboda si však jeho zakončení pohlídal. Na druhé straně Dufkův pokus zůstal ve výstroji brankáře Hufa. Za domácí pálil opět Okál, brankář Plzně si ale nadvakrát s neposedným kotoučem dokázal poradit. Od modré čáry vzápětí pálil v přesilové hře Vojtěch Riedl, jeho střela skončila jen v náruči Svobody. Poslední šanci úvodního dějství měl plzeňský mladík Adam Dvořák, Hufovi po jeho ráně vypadl kotouč z výstroje, ale nikdo v modrobílém dresu ho nedokázal následně dorazit za zlínského gólmana. Po dvaceti minutách tak vedla Škodovka ve Zlíně o jednu trefu.

Na začátku druhé periody pálil Filip Suchý, jeho střela ovšem zůstala na chráničích brankáře žlutomodrých. Poté Jan Schleiss od zadního mantinelu našel na brankovišti Petra Kodýtka, Huf předvedl další skvělý zákrok. O chvilku později byl ve velké příležitosti po přihrávce Graňáka Martins Dzierkals, lotyšský útočník však nedokázal usměrnit přihrávku za záda Daniela Hufa. Následně Okál vyslal do úniku Pavla Sedláčka, v nejméně vhodném okamžiku ale útočník Zlína neudržel stabilitu na bruslích a zakončení tak nebylo dle jeho představ. V další příležitosti se ocitl Filip Přikryl, který zůstal sám před gólmanem domácího celku, ten ale plzeňský náskok nezvýšil. Stejně tak se to nepovedlo ani navrátilci do sestavy Michalu Bulířovi, na kterého zlínská obrana zapomněla u pravé tyčky. Naopak vyrovnat se pokoušel znovu Pavel Sedláček od levého mantinelu, hostující maskovaný muž byl připraven. Prostřední část branku nenabídla, po čtyřiceti minutách tak nadále vedli indiáni po trefě Vojtěcha Budíka.

Závěrečná třetina začala pro Plzeňany nejlépe jak mohla. V početní výhodě našel Peter Čerešňák na pravém kruhu Michala Bulíře, který se záhy trefil přesně pod horní tyčku. Poté si přesilovou hru zahráli i Berani, Svoboda ovšem puk za svá záda nepustil. Jenomže co se domácím nepovedlo v početní výhodě, dokázali záhy při rovnovážném stavu na ledové ploše. Pavel Sedláček spíše jen nahazoval kotouč od levého mantinelu a Lukáš Kaňák nechtěně hokejkou puk tečoval za záda Svobody. Navíc ze zlínské strany to nebylo vše, za padesát vteřin již bylo totiž srovnáno. Matyáš Novotný vyslal přihrávku na Pavla Kubiše, který si kotouč zpracoval v útočné třetině a následně ho dokázal dostat i za Miroslava Svobodu. Plzni se pokoušel následně vrátit vedení Filip Suchý, který střílel hned po vyhraném buly, Huf byl připraven. Nedlouho poté se snažil vstřelit svůj premiérový gól v Tipsport extralize Jakub Hamšík, rána mladého obránce plzeňské Škodovky nicméně skončila v lapačce Hufa. Zápas tak za stavu 2:2 dokráčel do prodloužení.

To začalo přesilovou hrou Beranů, Svoboda svůj tým dokázal podržet. Hra se dlouho následně nepřerušila, polovina nastaveného času se tak odehrála ve čtyřech na obou stranách. Poté si početní výhodu vyzkoušela i Škodovka, několikrát v ní pálil Michal Bulíř, rozhodnout ale nedokázal. Modrobílí chvilku hráli dokonce pět na tři, trenéři sáhli k risku bez gólmana, ten nicméně nevyšel. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy a indiánům se v nich, jako již tradičně, nedařilo. Jediným úspěšným exekutorem se stal domácí Zdeněk Okál a díky němu mohl Zlín slavit zisk druhého bodu. Škoda ani na šestý pokus dovednostní soutěž letos nevyhrála.