Škodovka zničila bezradné Pardubice. Vyhrála už popáté v řadě | Sportovní Plzeň

Škodovka zničila bezradné Pardubice. Vyhrála už popáté v řadě

osm12. 1. 2020

ilustrační

Plzeňští hokejisté nabrali v novém roce dobrou formu. V nedělním zápase 36. kola porazili po jednoznačném vývoji Pardubice 5:0 a vyhráli už popáté v řadě za sebou. Tři body za gól a dvě asistence si připsal kapitán Škody Milan Gulaš. Dominik Frodl vychytal už šestou nulu v sezóně.

Západočeši byli v souboji s posledními Pardubicemi favoritem, v začátku zápasu se ale trápili. Do tlaku se nebyli schopni dostat ani při přesilové hře. Poté, co vyloučený hráč Dynama skočil na led, ale přišel rychlý přechod do útoku, Straka přihrál Petru Kodýtkovi, a ten střelou švihem otevřel skóre. V polovině třetiny předvedli hosté málo vídaný zkrat. Dvakrát během minuty špatně střídali a přesilovku 5 na 3 Škodovka po velkém obléhání využila. Gulaš nabil Luboši Robovi, a ten div neprotrhl síť. Plzeňanům narostla křídla a na Kantora se valil útok za útokem. Na brankáři Dynama postupně ztroskotali Jank, Rob, Eberle i Kantner. V 18. minutě domácí sice dostali puk do branky, kvůli kopnutí ale nemohl být uznán.

Ve 23. minutě pardubická obrana nezareagovala na pohyb Němce, ten předložil puk do další tutovky Luboši Robovi, Kantor ale předvedl skvělý zákrok a udržel Dynamo ve hře. Ve 29. minutě už Východočechy nezachránilo nic. Gulaš naservíroval puk přesně na hůl Matyáše Kantnera a Kantor se přesunout nestíhal. Pardubice se nezmohly prakticky na nic, naopak Západočeši kralovali. Ve 36. minutě založili domácí rychlý útok ve vlastní přesilovce, Rob našel v přečíslení Patrika Zdráhala, a ten rozsvítil červené světlo už počtvrté.

Ve třetí třetině přišly Pardubice s poněkud aktivnější hrou a ve 44. minutě si vypracovaly asi největší šanci v zápase. Tybor ale trestuhodně minul poloodkrytou klec. O chvíli později zachránila Frodla po střele Vlacha horní tyč. Ve 47. minutě se indiáni ubránili přesilovce hostů a ihned udeřili. Milan Gulaš obral jednoho z pardubických beků a tváří v tvář Kantorovi nezaváhal. O pět minut později mohlo být pro hosty ještě hůř, kdyby dělovka Janka neskončila na břevně. Dynamo mohlo ještě korigovat skóre v závěru, ani jednu ze dvou přesilovek ale nevyužilo.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: "Utkání jsme kontrolovali, brzy jsme se dostali do dvougólového náskoku. Tyto zápasy nebývají lehké, ale hráči k tomu dobře přistoupili a měli jsme vše pod kontrolou. Honza Eberle jel na vyšetření do nemocnice."