Škodovácký triumf na MČR v půlmaratonu | Sportovní Plzeň

 

 

Škodovácký triumf na MČR v půlmaratonu

Plzeň13. 4. 2022


Foto: Martin Edlman


Hrochová v náročném půlmaratonu obhájila zlato, Marčík se blýskl stříbrem.

Za aprílového počasí se v sobotu konalo mistrovství České republiky v půlmaratonu, na kterém nechyběly ani naše modrobílé dresy. Od samého startu závodu byly jasně vidět na čele, jinak tomu nebylo ani v cíli a škodováci tak z Pardubic vezou mistrovský titul a stříbrnou medaili.

Tereza Hrochová

Jasnou favoritkou závodu žen byla Tereza Hrochová, která od startovního výstřelu běžela ve větrných podmínkách sólo závod. I tak ale dokázala svěřenkyně Vladimíra Bartůňka předvést skvělý čas 1:13.29, díky kterému si na krk pověsila již třetí mistrovský titul v této disciplíně. Jejím cílem v letošní sezóně je ale světový a evropský šampionát, na které se již měsíc připravovala v italských Alpách, kam se nyní po zisku zlaté medaile opět vrací.

Vladimír Marčík

Fantastický výkon a osobní rekord předvedl na půlmaratonské trati Vladimír Marčík, který proťal cílovou pásku v čase 1:05.39. Po celý závod se svěřenec Jana Pernici držel na samotném čele závodu společně s Jiřím Homoláčem a statečně si v těžkém závodě vzájemně pomáhali. V závěru měl sice Vladimírův soupeř sil více, nicméně vybojovaná stříbrná medaile a nové kariérní maximum jsou skvělým úspěchem. Žádný klub nemá na svém kontě z tohoto šampionátu dva cenné kovy a my tak právem můžeme být na naše závodníky pyšní.


Sdílet