Sen o titulu se rozplynul, házenkáři v rozhodujícím zápase padli | Sportovní Plzeň

Sen o titulu se rozplynul, házenkáři v rozhodujícím zápase padli

Marie Osvaldová29. 5. 2022

ilustrační. Foto: Talent tým Plzeňského kraje

Házenkáři Plzně nestačili v pátém rozhodujícím zápase na Karvinou na její palubovce a po prohře 26:31 se museli smířit se ziskem stříbrné medaile.

I v rozhodujícím pátém finálovém zápase začala lépe Karviná, která vedla 2:0. Plzeňští házenkáři sice záhy srovnali, ale domácí šli zase do vedení 4:2 a jejich náskok narostl až na 9:4. Hostující Talent měl za prvních 22 minut (12:9) pět vyloučených a i díky tomu stále stahoval náskok soupeře. Až pět minut před koncem se po ráně Stehlíka přiblížil na rozdíl jediného gólu - 12:11, v poločase vedla Karviná 15:13.

Definitivně se o osudu pátého finálového zápasu rozhodovalo v nástupu do druhého poločasu, v němž oba celky v ofenzivě sáhly ke hře v sedmi lidech bez brankáře. Daleko lépe se ale vedlo domácímu Baníku, který se tak mohl radovat po výhře 31:26 z mistrovského titulu.