Šádkovi se splnil další sen a teď poprvé přiznává: Bojujeme o titul! | Sportovní Plzeň

 

 

Šádkovi se splnil další sen a teď poprvé přiznává: Bojujeme o titul!

Marie Osvaldová11. 3. 2022


Foto: FCVP


V příštím roce bude u soutoku Mže a Radbuzy mezi Doosan Arénou a areálem v Luční ulici otevřeno nové moderní zázemí tréninkového centra mládeže. To bude sloužit talentům z celých západních Čech v rámci akademií i mládežníkům Viktorie. "Splní se mi sen, že se děti nebudou muset oblékat v autech," prohlásil generální ředitel a také majitel Viktorie Plzeň Adolf Šádek. Další sen se mu může splnit už za pár měsíců. "Chci zpátky poháry do Plzně. Hrajeme o titul," přiznal poprvé otevřeně.

Kolik týmů v Česku má takové zázemí?
Troufnu si říci, že budeme mít velmi důstojné a moderní tréninkové centrum, které si myslím, že málokterý klub v Česku má. Alespoň tedy, když to koncipujeme na počet dětí a na mládeže.

Splnily se vám tímto další sny?
Mám zvláštní dar, že vždy, když se mi nějaký sen splní, tak hned druhý den začnu snít o něčem jiném. Musím říci, že se mi splní sen v tom, že děti nebudou muset vystupovat na parkovišti a oblékat se v autech. Nemusí se zkrátka stěhovat jako kočovníci. Budou s tím klubem a s městem úplně jinak soucítit. 

Jaký je vůbec zájem o fotbal pokud se bavíme o mládeži?
Obrovský. V Plzni a celém regionu se sport obecně rozvíjí dobře. Jsem rád, že tomu tak je, že sport ještě děti zajímá.

Ani covid s tím tedy nijak nezahýbal?
Covid s tím určitě zahýbal, ale v podstatě jen vyselektoval děti, kteří sportovali, protože si to přáli rodiče. Je to ale minimum, asi čtyři, pět procent. Věřím, že i tohle zázemí bude nápomocné.

Obecně jde říci, že stoupá popularita u žen. Vnímáte to také tak?
Ženský fotbal jako celek byl dlouho podceňovaný. Z mé strany to tak tedy není a jsem rád, že nabývá na důležitosti. Nesdílím to, že by ženy fotbal hrát neměly. Přistoupil jsem na to, že podmínky pro ženský fotbal se budou výrazně zlepšovat. To, že budou mít své vlastní zázemí tomu napomůže.

Jaký tedy bude další váš sen?
To ještě nemám úplně domyšlené. (směje se) Chceme zase dělat něco pro fanoušky, zlepšit zázemí pro ně, poskytnout kvalitnější služby. A byl bych rád, abychom přivezli poháry znovu do Plzně.

K tomu máte také solidně nakročeno. Start jara se hodně povedl..
Nad očekávání. Málokdo to asi čekal, že budeme bojovat, věřím, do posledních kol o titul. Nejde říci, že o něj nehrajeme a možná přijde. Teď už o něj hrajeme. Pevně věřím, že se o něj popereme.


Sdílet