Restart snů. Hokejisté vezou tři body z Litvínova

Marie Osvaldová7. 11. 2020


ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Na výbornou formu před přerušením soutěže navázali hokejisté Plzně i po restartu. Indiáni v dohrávce čtvrtého kola extraligy zvítězili v Litvínově jednoznačně 4:1. Dva góly vstřelil Tomáš Mertl, po jedné trefě přidali Petr Kodýtek a Pavel Musil. Západočeši tak dál opanují čelo tabulky.


Oba soupeři se do dlouhé koronavirové pauzy odebrali ve zcela opačném rozpoložení. Indiáni se vyhřívali na čele průběžné tabulky s bilancí šesti utkání, pěti výher a i prohrou s alespoň jedním získaným bodem. Naopak Verva ve třech kolech vyšla zcela naprázdno. A také se od začátku dnešního střetnutí pokoušela vše zlomit. Nejprve nebezpečně dorážel před Frodlem Kudla, plzeňský gólman si však poradil. Stejně jako po chvilce, když předvedl bleskurychlý přesun proti Zygmuntovi, jenž již z levé strany pálil do poloodkryté svatyně. Plzeň odpověděla v přesilové hře svým kapitánem Gulašem, z kruhu ale jeho dělovku z první k pravé tyči lapil Honzík. Také černožlutí početní výhodou pohrdli a když už se tak zdálo, že úvodní perioda zůstane bezbranková, udeřili Západočeši. Tomáš Mertl uzmul touš ve středním pásmu, protáhl po levé straně až na kruhu a zavěsil přesně pod břevno.


Prostřední periodu odšpuntoval Jarůšek, jenže zblízka minul hostující klec. A tak platilo otřepané: "Nedáš - dostaneš." Jan Eberle od vlastní obranné modré čáry táhl přečíslení dva na jednoho s Petrem Kodýtkem, kotouč si několikrát vyměnili a jako z učebnice dopravili do sítě. Jenže Litvínov se nepoučil a třetí zářez Škody byl jako přes kopírák. Jen s tím rozdílem, že nyní byli hlavními aktéry Milan Gulaš a zakončující Tomáš Mertl. Domácí málem vrátila do hry přesilovka. Nejprve nebezpečně a tvrdě pálil Pospíšil, muž s maskou indiánů sklapl betony včas. Počíhal si i na Patrika Zdráhala, který dorážel na brankovišti předchozí zakončení Hübla. Těsně před sirénou ještě nenašel mezírku mezi nohama Honzíka Suchý, mrzet ho to však příliš nemuselo, jeho barvy třímaly v rukách pohodlné vedení.


Zkraje závěrečné periody opět Škoda ustála hru ve čtyřech, následně navíc sama udeřila. Pavel Musil nejprve sklepl již na polovině hřiště nahození hostů, předal Langovi, který se protáhl podél levého mantinelu až téměř do rohu. Odtud ovšem krásně oslovil právě letní posilu indiánů na brankovišti, které prakticky pouze stačilo nastavit hůl. V další početní výhodě zakombinovali Hanzl s Jarůškem  a zakončujícím Mahbodem, Frodl ale byl dnes k nepřekonání. Poté si společnou akci z úvodu této časti zopakovala plzeňská dvojice, tentokrát však Musil mířil mimo. V závěru utkání se černožlutí nakonec dočkali čestného úspěchu, když nulu muži s maskou Západočechů překazil dělovkou z pravého kruhu Oskars Cibulskis. Plzeň tak nadále drží povedou sérii, v pondělí ji navíc může na svém kluzišti prodloužit s dosud tápajícími Pardubicemi.


hcplzen.cz

Sdílet