Reprezentace? Splněný sen, který mě motivuje, hlásí Havel | Sportovní Plzeň

 

 

Reprezentace? Splněný sen, který mě motivuje, hlásí Havel

Marie Osvaldová25. 8. 2021


Foto: FC Viktoria Plzeň

Plzeňský fotbalista Milan Havel označil premiérovou nominaci do české reprezentace za další splněný sen. Sedmadvacetiletý obránce ale zatím myslí jen na čtvrteční odvetu 4. předkola Evropské konferenční ligy na hřišti CSKA Sofia, kam si Viktoria veze nadějný náskok 2:0.

V tomto týdnu jsi podepsal smlouvu s Viktorkou do června 2024 a byl poprvé nominován do reprezentace. Jak si to zatím užíváš?
Pocity jsou úžasné. Nominace do národního týmu je další splněný sen. Obě věci mě pak dále motivují do práce, takže super!

Předpokládám, že třetí věc, kterou byste chtěl přidat, je postup do základní skupiny Evropské konferenční ligy...
Přesně tak. Reprezentace je až příští týden, takže teď se soustředím pouze na Viktorku. Nic jiného než čtvrteční postup nebereme.

Co pro to bude potřeba udělat?
Nebude to jednoduchý zápas. CSKA Sofia je nepříjemný celek. Bude potřeba to, co tady – hrát jako tým a dát do toho všechno. Myslím, že na to máme a postupu dosáhneme.

Jak očekáváte, že bude hrát soupeř? Stejně jako v Doosan Areně, nebo jinak?
Očekávám v podstatě to samé jako tady. CSKA prokázalo velkou kvalitu, hlavně nahoře má nepříjemné hráče. Na ně si určitě budeme muset dát pozor, nebude to nic jednoduchého, nicméně doufám, že se s tím popasujeme.

V Sofii se dá očekávat bouřlivé prostředí. Jak se na to připravuješ?
„Úplně nevím, kolik lidí tak může na zápas přijít. Určitě to ale nebude jednoduché. Tyto národy mají nepříjemné fanoušky, ale na stadionu je atletická dráha, takže budou trošku dál. My jsme ovšem dostatečně zkušení na to, abychom to zvládli.“


Sdílet