V první přípravném zápase uhrála Viktoria remízu, proti Sepsi se trefil Beauguel | Sportovní Plzeň

Jiří Vízner9. 7. 2021

První ze tří přípravných zápasů na rakouském soustředění mají viktoriáni za sebou. Svěřenci trenéra Michala Bílka sice vedli gólovou hlavičkou Jeana-Davida Beauguela, jenže rumunský tým vyrovnal střelou Fülöpa z přímého kopu. Utkání tak skončilo remízou 1:1.

Do úvodní velké šance Plzeňanů se zapletli i dva novicové v červenomodrém dresu. Modou Ndiaye, jenž den předtím podepsal se západočeským celkem tříletou smlouvu, skvěle zatáhl míč až do vápna. U bližší tyče našel Jeana-Davida Beauguela, který se neunáhlil, a ještě posunul na Jhona Mosquera – kolumbijský záložník ale těsně minul bližší tyč.

Po půl hodině hry rychle rozehraný rohový kop zakončoval z hranice vápna Michal Hlavatý, ale přestřelil. Viktorka se ale nakonec pár vteřin před poločasovým hvizdem dostala do vedení, Šimon Falta odcentroval přesně na hlavičku JDB a francouzský kanonýr otevřel skóre.

Rumunský mančaft měl velkou šanci na vyrovnání po zaváhání v plzeňské obraně, Staněk ale včas vstoupil proti Bărbuțovi a výborným zákrokem balon odkopl do bezpečí. Zanedlouho po rychlé akci soupeře pálil z výborné pozice uvnitř šestnáctky Čunčukov, Staněk však předvedl další skvělý reflex.

Tým Sepsi vyrovnal dvacet minut před koncem střelou Fülöpa z přímého kopu, Jindřich Staněk se navíc při zákroku zranil a musel vystřídat. První přípravné utkání nakonec skončilo remízou 1:1.