Přijď si užít svátek florbalu, muži Florbal Mladá Boleslav se představí na Slavii

Plzeň18. 10. 2021


Muži FBŠ SLAVIA Plzeň dokázali porazit ve 4. kole Poháru Českého florbalu silného soupeře z Národní ligy - T.B.C. Králův Dvůr v poměru 6:5. Odměnou jim je sváteční událost v podobě dalšího kola, ve kterém se představí proti nejlepšímu týmu současnosti u nás - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav. Utkání se odehraje ve středu 20. října od 19 hodin v Plzni na Slavii.

Plzeňský florbalový klub FBŠ SLAVIA Plzeň tak čeká historická událost. Po skvělých výsledcích na Czech Openu i v Poháru Českého florbalu je zápas proti Mladé Boleslavi třešničkou na dortu. O favoritovi utkání není pochyb, Mladá Boleslav je také hlavním favoritem na zisk celého poháru i české Superligy, ale v tomto zápase půjde úplně o něco jiného. O poměření sil s top týmem u nás a také o zajímavou událost pro naše členy, rodiče, fanoušky a další příznivce.

O přestávkách nás čekají zápasy našich přípravkářů a elévů, kteří si s nastupujícími hvězdami střihnou i nástup obou družstev. Ve druhé přestávce se můžete těšit na diváckou soutěž, ale hlavně nás čeká mimo jiné představení zbrusu nového maskota klubu. Maskot jménem Slávka se představí před začátkem utkání a je také jasné, že bude nouze o místa k sezení, přijďte tedy prosím včas a dodržujte všechna aktuální opatření.

Představení soupeře:
Florbal MB je elitní mladoboleslavský florbalový klub a momentální mistr ČR. V současné podobě klub vznikl v roce 2003 sloučením oddílů FbK Mladá Boleslav, založeného v roce 1999, a Sokol Mladá Boleslav, založeného v roce 1998. Tým mužů hraje Superligu florbalu nepřetržitě od sezóny 2004/05, kdy postoupil z nižší soutěže. 

V sezóně 2017/18 stal teprve čtvrtým mistrem ČR v historii, a prvním mistrem, který začínal v nižších soutěžích. V sezóně 2020/21 přidal další titul, a tím se srovnal s týmem Florbal Chodov na pozici třetího neúspěšnější týmu Superligy po Tatranu Střešovice a 1. SC Vítkovice. Mimo to získal tři druhá místa v sezónách 2014/15, 2016/17 a 2018/19. V ročnících 2013, 2014, 2016 a 2019 tým získal čtyři Poháry Českého florbalu, druhý nejvyšší počet po týmu Tatran Střešovice.

Za tým hraje Jiří Curney, který vede v historickém pořadí bodů i gólů v základní části Superligy. Na začátku roku 2019 jako první překonal 600 bodů a později navýšil na 620. Není však jedinou hvězdou a hráčem s reprezentačními zkušenostmi. Vyjmenovat můžeme např. Patrika Suchánka, Daniela Šebka, Milana Tomašíka a nebo Martina Tokoše, všichni čtyři se zkušenostmi ze zahraničí i z reprezentace. Ze současných reprezentantů, kteří se představili také na víkendovém EFT v Plzni, jsou to brankář Lukáš Bauer a hráči Jakub Gruber, Dominik Beneš, Adam Hemerka a Lukáš Punčochář.


Sdílet