Přátelská utkání s loňskými finalisty | Sportovní Plzeň

Přátelská utkání s loňskými finalisty

Plzeň30. 8. 2021

Litičtí muži i ženy sehráli o uplynulém víkendu přátelská utkání s loňskými finalisty. Obě utkání nepostrádala kvalitu, překvapivou těsně před začátkem vlastní soutěže.

Muži Litic hrají svoje první domácí utkání nové soutěže v sobotu 4. září již v netradičních 10:00 proti Slavii Hradec Králové, litické ženy jedou na půdu pražské Hostivaře, kde hrají ve 14:00. Jaký budou mít vstup do nové sezóny oba týmy ukáže až tento víkend. Muži, jak velí jejich dlouhodobá výkonnost, budou myslet na post nejvyšší. Ženy se snaží o postup do závěrečné finálové čtveřice, zatím se jim to nikdy nepovedlo. Právě zápas s Hostivaří bude pro ně testem. Často je právě tento soupeř ve finiši předskočil.

Plzeň Litice - Slavia Praha 3:2 (1:1)
Góly: Koryťák Jakub 2, Uhlíř Adam
Hráli: Nečas, Skála, Nocar, Čech, Šesták, Bystřický, Uhlíř, Koryťák, Kordík, Nicklas, Bárta, Hes, Kondrát, Hofman, Linhart a Kačírek
Utkání dramatické od začátku až do konce. Litice chybující při přechodu přes záložní řadu, jejichž chyby Slavia trestala. Postupem času zápas nabral na dynamice i tvrdosti a plzeňský tým byl týmem, který ovládal hru. Větší klid v koncovce mohl přinést i větší gólový rozdíl.

HC 1972 Rakovník - Plzeň Litice 3:1 (1:1)
Gól: Duchková L.
Hrály: Duchková L., Duchková J., Dolívková, Kožíšková, Jelenová, Tušlová, Vyletová, Brejchová, Šmídová, Linková, Průchová, Lhotáková, Augustinová, Cislerová, Keberdlová
Ženy sehrály přípravné utkání proti Rakovníku, který se připravuje na mezinárodní klubový pohár. První čtvrtinu se litická děvčata seznamovala s kolektivní hrou, vždyť zápas nehrála přes dva měsíce. Nutno ale říci, že čtvrtinu od čtvrtiny se zlepšovala a zlepšovala. Soupeř byl v osobních soubojích důraznější a dostával se často do útočného kruhu. Naopak akce Litic končily před útočným kruhem. Zápas ukázal slabiny i přednosti plzeňského týmu, až vlastní soutěž ukáže, kam se tým posouvá.