Pozemní hokejisté dohrají svoje soutěže - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Pozemní hokejisté dohrají svoje soutěže

Plzeň26. 5. 2021


Celý červen budou pozemní hokejisté ve všech kategoriích dohrávat svoje soutěže. Díky lepšícím se podmínkám v omezeních souvisejících se sportem Sportovně technická komise Českého svazu pozemního hokeje spouští od června jednokolovou dohrávku všech soutěží.

Zatímco litičtí muži mají před sebou díky odloženým dvěma utkáním z podzimu ještě tři zápasy proti Hostivaři, Hradci Králové a Bohemians, jejich něžné protějšky čeká již jen duel s Bohemians. Ve kterém již vlastně o nic nejde neb plzeňské dámy nemají šanci dosáhnout na první čtyři týmy, které míří do play off. I zde ve vrcholu celé soutěže nastala racionální změna, kdy byl snížen počet utkání v semifinále a místo dvou se týmy potkají jen v jednom. Zde by litičtí muži neměli chybět, zatím jsou na třetím místě a k jistotě účasti v play off jim stačí dva body z možných devíti. Dohrávka soutěže má i význam mimosoutěžní, kdy by měla přispět k rychlejšímu návratu výkonnosti reprezentačních týmů, které mají v červenci a srpnu svá mistrovství Evropy. Muži hrají divizi C v Portugalsku, ženy divizi B v Praze, junioři U19 divizi B ve Rakousku a juniorky U19 také divizi B ve Švýcarsku.

"Jako největší moment vidím především možnost dohrání soutěží. Sice to ze sportovního hlediska nebude zcela objektivní, přeci jen je to jednokolová soutěž a vlastně bude po osmi měsících zcela jiná. Ale o to ani nejde. Hlavní je impuls pro všechny hráče a hráčky, že se vracíme k normálu, že mohou dělat to, co mají rádi a že už se konečně mohou zase těšit na normální rytmus zápasů, turnajů a především zážitků, které jim sport přináší", dodává trenér litických mužů Tomáš Levý.


Sdílet