Po odchodu Janoška hlásí Viktoria Plzeň také posilu ze slovenské ligy

Od osm - 12. 2. 2020


Foto: FCVP

Krátce poté, co Viktoria Plzeň oznámila hostování Dominika Janoška v Mladé Boleslavi, hlásí západočeský klub také jeden příchod. Před startem jarní části sezony posiluje o argentinského záložníka Ivána Díaze, který přichází na hostování s opcí ze Žiliny do konce sezony.


Sedmadvacetiletý záložník se během čtvrtečního dne připojí k týmu Adriana Guľy. A právě s novým koučem se velmi dobře znají, setkali se během působení v Trenčíně i Žilině. „Ivána znám velmi dobře, jde o pracovitého a technického hráče. Věřím, že pomůže zvýšit konkurenci v našem týmu,“ řekl trenér Viktorie.


„Se Žilinou i hráčem jsme se domluvili na hostování do konce sezony s následnou opcí. Ivánovi přeji, aby se mu u nás dařilo,“ uvedl Adolf Šádek, generální manažer Viktorie.


Iván Santiago Díaz pochází z Argentiny, v mládežnických kategoriích působil například v týmech River Plate či Panathinaikos Athény. V roce 2012 okusil poprvé slovenskou ligu v dresu Trenčína. Poté se vrátil domů do Argentiny, po čase si jej opět vyhlédl trenér Guľa do Žiliny, kde přispěl k zisku mistrovského titulu. „Viktoria má obrovský zvuk, jde o špičkový klub. Je to pro mě nová výzva a chtěl bych se prosadit a přispět k týmovému úspěchu. Za tuto šanci jsem vděčný a budu se chtít ukázat v tom nejlepším světle,“ uvedl po podpisu smlouvy Iván Díaz, který si na svůj dres vybral číslo 6.


Sdílet