Plzeňští fotbalisté na úvod přípravy přehráli slovenskou Trnavu - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Plzeňští fotbalisté na úvod přípravy přehráli slovenskou Trnavu

Marie Osvaldová28. 6. 2021


Foto: FCVP

V prvním přátelském utkání přivítali viktoriáni v Luční ulici slovenský Spartak Trnava. Trenér Michal Bílek si v zápase vyzkoušel hned 21 hráčů. V prvním poločas gól nepadl, ve druhém už se červenomodří prosadili a nakonec dovedli zápas k vítězství 4:1.

První velkou šanci zápasu měli hosté. Savvidis poslal pas za obranu na Vlaska, kterého ale dobře vychytal Aleš Hruška. Na druhé straně zahrozili červenomodří po rohových kopech. Centr Ba Louy se snažil hlavou uklidit Jan Kopic, tentokráte dobře zakročil Dominik Takáč. Po dalším rohu zakončovali neúspěšně Šimon Gabriel s Michalem Hlavatým. Další velkou šanci měl Spartak Trnava ve 28. minutě, úplně osamocený šel na Hrušku Jakub Grič, ale domácí gólman vytasil skvělý zákrok. Pět minut před koncem půle vyslal Šimon Falta krásně Adriela Ba Louu, jehož zakončení vyrazil Takáč. První dějství tak gól nepřineslo.

Ve druhém poločase, do kterého nastoupili Plzeňští krom brankáře v úplně jiním složení, měli gól na noze Pavel Šulc s Tomášem Chorým, oba v průběhu 55. minuty, ale na brankáře Kamenára nevyzráli. Krátce poté už viktoriáni skórovali. Po centru Jhona Mosquery byl na bližší tyči připravený Pavel Šulc, který dopravil míč do sítě. 1:0! Plzeňský odchovanec poté musel hru opustit kvůli zranění, do akce se tak vrátil kapitán z první půle Michal Hlavatý. V 67. minutě byla po faulu na Mosqueru nařízena penalta, kterou bezpečně proměnil Tomáš Chorý. Tři minuty nato byl na úplně stejném místě Jhon Mosquera opět faulován, tentokráte se pokutového kopu ujal Joel Kayamba, který poslal míč do horního rohu brány. V 83. minutě zařídil Trnavě tečovanou střelou snížení Peter Kolesár, přihrával mu bývalý viktorián Roman Procházka. Minutu nato se ale domácí dostali zpět do vedení o tři góly. Po akci Tomáše Chorého dorazil balon do brány Milan Havel! Dále už se nic nestalo, Plzeň tak porazila trnavský Spartak 4:1.


Sdílet