Plzeňští hokejisté prohráli s Mladou Boleslaví na nájezdy | Sportovní Plzeň

Plzeňští hokejisté prohráli s Mladou Boleslaví na nájezdy

Marie Osvaldová26. 12. 2020

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň podlehli ve 29. kole extraligy na domácím ledě Mladé Boleslavi 3:4 na nájezdy. Góly indiánů vstřelili David Stach, Petr Kodýtek a Matyáš Kantner.

Domácí sice vstoupili do utkání aktivněji, nedokázali se však přes dobře organizovanou defenzivu hostů prosadit ani během přesilové hry. Naopak po rychlém brejku zblízka dorážel Kousal těsně vedle odkryté branky. V 16. minutě se přesto radovali Indiáni, když Kracík objel Růžičkovo brankoviště a přihrávkou na zadní tyč připravil gól Stachovi. O pouhých 24 sekund později sice Frodl ještě stačil zasáhnout proti střele nekrytého Aldersona, ale na dorážku čerstvé mladoboleslavské posily z Pardubic Claireauxa již nedosáhl. Za chvíli v další šanci selhal Flynn, jenže 31 vteřin před první sirénou prostřelil Frodla od pravého mantinelu Alderson a upravil na 2:1 pro hosty.

Po pauze Středočeši nezužitkovali přesilovku a ve 25. minutě Kodýtek dorážkou Strakovy střely srovnal skóre. Znovu jen 24 sekund nato dokázal odpovědět Kousal, jenž potrestal povedeným forhendovým blafákem chybu Indiánů ve středním pásmu. Domácím pomohlo k trefě na 3:3 vyloučení předchozího střelce Kousala, když po šikovné zadovce Kracíka pohodlně zakončil Kantner.

"Myslím si, že zápas byl remízový. Bylo to hodně vyrovnané. Podle mě jsme dnes z těch pěti porážek hráli nejlíp. Musíme zabojovat a už tu šňůru přetrhnout," řekl plzeňský útočník David Stach. "V hlavě to máme, ale nesmíme si to tolik připouštět a jít zápas od zápasu. Když budeme hrát jako dneska, tak už musíme výhru příště uhrát," dodal Stach.

Vzápětí v samostatném úniku neuspěl Suchý a ze stejné pozice neskóroval Najman. Následně hosté přečkali krátkou plzeňskou přesilovku pět na tři, ale sami poté nedokázali proměnit dvě početní výhody.

"Byl to vyrovnaný zápas. Po rozjezdové první třetině se to rozjelo a hrálo se pak nahoru dolů. Bylo hodně vyloučení a padaly góly z předbrankového prostoru. Nakonec jsme zase dokázali vyhrát a ceníme si toho. Naštěstí dokážeme i v těch vyrovnaných utkání často dva body urvat a to nám pomáhá," uvedl útočník Mladé Boleslavi Pavel Kousal.

Závěrečná dvacetiminutovka byla opatrná z obou stran, šance nepřicházely ani z přesilových her. Jen ve 49. minutě ranou švihem protáhl Frodla Šťastný. Krátce před koncem základní hrací doby ještě nekrytý Gulaš minul ranou z pravého kruhu.

V nastavení Šťastný po faulu nedotáhl svůj nájezd, navíc poté zbytečným nedovoleným zákrokem početní výhodu Mladé Boleslavi ukončil. Následně Kracík nabídl vyloučením soupeři přesilovku čtyři na tři, ale přes šanci Ciencialy rozhodly až nájezdy. Bonusový bod zajistil hostům v sedmé sérii bekhendovým zakončením Bernad.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra HC Škoda Plzeň: "Odehráli jsme lepší zápas, než poslední dvě utkání. Kluci si zaslouží pochvalu za snahu, asi dělali maximum, co je teď v jejich silách. Po těch porážkách není psychika nejlepší. Škoda toho druhého bodu, myslím si, že by nám to pomohlo."