Plzeňští atleti zářili na prestižním mítinku v Ostravě, Štefela si vytvořil osobní rekord | Sportovní Plzeň

 

 

Plzeňští atleti zářili na prestižním mítinku v Ostravě, Štefela si vytvořil osobní rekord

Plzeň4. 2. 2021


Výškař Jan Štefela si vytvořil osobní rekord. Foto: AK Škoda Plzeň

Prestižní mezinárodní mítink, na který se tradičně sjíždí závodnice a závodníci z celého světa, se konal ve středu v Ostravě. V rámci národního i hlavního programu se představili i čtyři atleti Škody Plzeň.

Skvělým osobním rekordem se blýskl v soutěži výškařů Jan Štefela, který se přehoupl přes laťku ve výšce 217 centimetrů. Loňský juniorský mistr republiky skončil na vynikajícím druhém místě hned za finalistou OH 2016 Tihomirem Ivanovem z Bulharska. Štefela byl dokonce milimetry od B limitu na HME, když  lehounce shodil při třetím pokusu  221 centimetrů. Podle předběžných plánů bude mít tento talentovaný plzeňský výškař další šanci na zdolání kritéria na pondělním mezinárodním mítinku v Kladně.

Foto: AK Škoda Plzeň

Výborně běžela čerstvá limitářka na halově mistrovství Evropy Tereza Petržilková, která na trati 400 metrů doběhla v nabité mezinárodní konkurenci na skvělém třetím místě v čase 53,67. Účastnice MS v Dauhá 2019 potvrdila svým výkonem velikou formu a také již splněný limit na halový evropský šampionát. Ten se bude ve dnech 4.-7. března 2021 konat v polské Toruni.

Také předprogram mítinku se modrobílým barvám velice vydařil. Hodnotu svého osobního rekordu v trojskoku vylepšil Matouš Pospíšil, jehož nejdelší pokus měřil 13.95 m a chybí mu tak kousek k překonání hranice 14 metrů. Na start závodu na 1 500 metrů se postavil junior Philippe Carpentier, který proťal cílovou pásku ve svém sezónním maximu 4:06.52. Pro plzeňské atlety je to další potvrzení toho, že patří svoji kvalitou již několik let i na mezinárodní scénu.


Sdílet