Plzeňský triumf na MČR v atletice do 22 let

Plzeň30. 8. 2021


Foto: Soňa Maléterová

Plzeňský atletický šampionát do 22 let má jasného klubového vládce. Je jím AK ŠKODA Plzeň. Celkem sedmnáct medailí, z toho osm zlatých, pět stříbrných a čtyři bronzové, patří mezi tři nejlepší medailové výsledky jednoho klubu v rámci celé historie tohoto šampionátu.

První den šampionátu jsme sváděli tvrdou bitvu o každou medaili, zejména s USK Praha. O první medaili prvního dne se postarala zlatá Linda Suchá ve skoku dalekém, která k prvnímu místu a výkonu 640cm přidala i rekord mistrovství . Zlatý triumf patřil i diskařce Barboře Tiché a Michalu Forejtovi. Ze stříbra se radoval jeho bratr Jakub, stejně jako mužská štafeta na 4x100m. Medaili brala i ženská štafeta na 4x100m a to bronzovou. Do druhého dne mistrovství jsme vstupovali z druhého místa, ale s jasnou vizí, že ta pravá bitva teprve začne. Škodováčtí atleti předvedli fascinující druhý den, když posbírali celkem 11 medailí a sklízeli jeden aplaus za druhým. Medailové žně odstartovala opět Linda Suchá. V trojskoku brala, jak jinak, než zlato a opět v novém rekordu mistrovství, výkonem 13,51m. Fantasticky na to navázal oštěpař Radek Juda, který posledním pokusem vybojoval zlato za výkon 71,89m. V oštěpařském sektoru přidal ještě bronz Kryštof Kozač. Roli favorita ve výškařském sektoru jasně potvrdil, ziskem zlata, úřadující mistr Evropy Jan Štefela. To už celý stadion tušil, že tento šampionát bude velkým plzeňským představením. O stříbrnou předehru před zlatým vrcholem šampionátu se postaral Jakub Majerčák na 400m. Stříbro brala pro sebe i půlkařka Anna Suráková. To největší zlaté vyvrcholení čekalo na diváky právě na závěr celého mistrovství. Necelou hodinu po medailovém úspěchu na 800m se postavila na start 1500m opět talentovaná běžkyně Anna Suráková, která předvedla celé Plzni něco, na co budeme dlouho vzpomínat. Neuvěřitelným finišem v cílové rovince, až z páté pozice pro sebe vybojovala nakonec famózně mistrovský titul. V ten samý moment se zrodila další zlatá radost plzeňských barev, díky oštěpařce Petře Sičakové. Celou tuto sbírku medailí a úspěchů podtrhli i medailové triumfy obou štafet na 4x400m, jak v podání mužů, tak i žen. Týden po zlatém triumfu v extralize žen a bronzovému úspěchu mužů, se atleti plzeňské škodovky předvedli před domácím publikem, v roli opravdového predátora a lovce medailí, který neměl slitovaní s žádným klubem v republice.

Jsme moc rádi, že zaplněné hlediště na atletickém stadionu vidělo díky podpoře města Plzně, Plzeňského kraje, partnerů klubu a osobní záštitě 1. náměstka primátora města Plzně pana Zarzyckého to nejkrásnější z plzeňské atletiky. Ukázali jsme společně celé republice, že styl naší práce, vedení a klubová sportovní koncepce je pro náš klub výjimečná a že je tou správnou a nejlepší cestou, jak prezentovat světu královnu všech sportů.


Sdílet