Plzeňský šéf Straka: Příprava vypadá skvěle, ale důležitý je až začátek sezóny - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Plzeňský šéf Straka: Příprava vypadá skvěle, ale důležitý je až začátek sezóny

Marie Osvaldová30. 6. 2021


Foto: HC Škoda Plzeň

Na další tři sezóny má klid. Alespoň co se týká zajištění financí pro klub. Generální manažer Martin Straka si definitivně ulevil po podpisu klíčové smlouvy s generálním partnerem Škodou Transportation. "Strašně nám ta dohoda pomohla. Člověk neví, co bude. Máme jistotu na delší dobu," prohlásil.

Ulevilo se vám?
Určitě. Už jsem jednou zažil, když nám odešel generální sponzor. V dnešní době někoho takového sehnat je podle mě nemožné. Jsem šťastný.

Tým prochází obměnou, jak jste zatím spokojený?
Je to velká neznámá. Uvidíme, co se bude dít. Všichni jsme byli zvyklí na Milana Gulaše, který to vždycky nějak udělal, i když nám to nešlo. Uvidíme, jak to kluci zvládnou. Máme mladý tým, ale spoustu hráčů už je ve věku, kdy by za to měli vzít. Kluci makají, všechno vypadá skvěle, ale nejdůležitější je chytit začátek sezóny, abychom se nedostali do presu.

Kdo tedy převezme roli Milana Gulaše? Alespoň tedy v kabině..
Nějaké tipy máme, ale nemůže to být nucené. Musí to mít v sobě.

Berete jako komplikaci fakt, že jste přišli o Jakuba Poura, nebo jste spíš rád, že je o mladé hráče zájem v zámoří?
Trošku nás to zaskočilo, byli jsme nic netušící. Ale jsem rád, že odchází. Tohle by měl být cíl. Že se někomu líbil, je čest pro náš klub. Chybí nám jeden z kluků, na němž jsme také chtěli stavět. Na druhou stranu jsem rád, že šanci dostal. Je jenom na něm, aby se o to porval. Každopádně je to pro nás komplikace, musíme někoho sehnat.

Převážná část loňské sezóny se hrála bez diváků. Dovedete si představit bez fanoušků i tu další?
Ty jo, to jako vůbec. Bez diváků už další ne. Vůbec si to nedokážu představit. I kdyby to bylo v nějakém omezeném režimu. Ale podívejte se na ty fotbaly, jaká je to nádhera, když tam jsou fanoušci.

Bude to znovu sestupová sezóna. Myslíte na to?
Myslíme na to, to je jasné. Loni byla sezóna zvláštní, nebyl tam žádný tlak. Teď to začne. Musíme opravdu zvládnout začátek, abychom se uklidnili. To samé je ale u mládeže. Všechny týmy budou pod nějakým tlakem. Ale tak to má být. Zrovna u mládeže jsme šťastní, že tam bude konkurence.

Vy osobně jste si sezónu ještě prodloužil coby asistent trenéra na mistrovství světa. Jak s odstupem času vidíte učinkování českého celku v Rize?
Nechtěl bych to hodnodit, na to bude čas. Nějak to dopadlo.

A vítáte změnu kompetencí, kdy bude tým tvořit místo hlavního trenéra generální manažer týmu Petr Nedvěd?
Jo, když to povím blbě, tak takhle je to v Plzni. Já s Tomášem Vlasákem (sportovní manažer, pozn. red.) postavíme tým. Uděláme to nejlepší, co si myslíme, že máme. Je tam asi deset procent hráčů, o kterých se bavíme společně, ale víceménně ten tým tvoříme s Tomášem. Trenéři jsou pak od toho, aby z týmu dostali, co nejvíc. Je to kanadský model, Petr Nedvěd je ten nejlepší, který to může dělat. Kluky zná, vítám to.


Sdílet