Indián Kracík: Zápasy proti Liberci mě baví | Sportovní Plzeň

Indián Kracík: Zápasy proti Liberci mě baví

osm15. 1. 2020

Hodně cenné tři body si po výborném výkonu připsali na konto hokejisté Škody Plzeň poté, co zvládli dohrávku 24. kola s Libercem a zvítězili 3:2. Jednu branku si připsal na konto také Jaroslav Kracík. Ten přitom po zápase přiznal, že měl při trefě i štěstí. "Puk po střele Tomáše Mertla skákal a já to snad trefil ještě hůř, než mi přišel na hůl," smál se po zápase zkušený forvard.

Z tribuny to byl velmi pohledný zápas. Bavilo vás to víc, než některé jiné, kdy se třeba hraje těžce?
Za mě teda určitě, proti těmhle týmům se mi hraje lépe. Je to fakt hezčí hokej, než ty zápasy proti bránícím týmům. I pro diváky to byl určitě lepší hokej než třeba proti Olomouci a Zlínu. Bylo to nahoru dolů a my byli asi o ten gól šťastnější. Škoda jen, že jsme si nepohlídali vedení 3:0, ale pak jsme to dobře odbruslili ve třetí třetině.

Především druhá třetina byla plná emocí a přesilových her na obou stranách. Museli jste se o přestávce v kabině krotit, že už ve třetí třetině přišlo jen jedno vyloučení?
Ve druhé rozhodčí všechno pískal, ve třetí už ne. Takže to spíš bylo takhle.

Bylo hodně cítit, že proti sobě hrají aktuálně nejlepší týmy v extralize, alespoň co se týká současné formy?
Jo, ale Liberec hraje takový hokej pořád, alespoň tedy, co si já pamatuji. Jsou útoční a my se snažíme o to samé.

Co říkáte na formu Dominika Frodla, který vás v zápase hodně podržel?
Já myslím, že chytá skvěle dva roky. Jestli pustí nějaký špatný gól, tak to se stane každému.

Oba trenéři říkali, že se těší v pátek na odvetu. I vy?
Určitě to bude lepší, než hrát v Olomouci. (směje se)