Plzeňské trápení trvá. Škoda padla doma s Kometou | Sportovní Plzeň

Plzeňské trápení trvá. Škoda padla doma s Kometou

Marie Osvaldová12. 10. 2023

Hokejisté Plzně nestačili v předehrávce 10. kola extraligy na Kometu Brno 1:2 a prohráli sedmý z posledních osmi duelů. Na úvodní trefu Kohouta zareagoval ještě v první třetině vyrovnáním Jakub Lev, na branku Vincoura z poloviny zápasu už ale indiáni odpověď nenašli.

Úvodní minuty patřily hostující Kometě. Její hráči působili mnohem živějším dojmem a indiáni mohli děkovat pouze gólmanu Pavlátovi, který vytáhl skvělé zákroky proti Zbořilovi či Holíkovi. V 9. minutě už ale Brňané šli do zaslouženého vedení. Střelou z pravého kruhu se prosadil Kohout, což potvrdili rozhodčí i při přezkumu po trenérské výzvě. Škodovka mohla paradoxně srovnat v následném vlastním oslabení, když Pour tvrdou ranou napálil tyč. Ve 14. minutě mohlo být s Plzeňany ještě hůř, Pavlát ale nepustil za svá záda zakončení Okála. O minutu později se tak radovali indiáni z vyrovnání. Zámorský v přesilové hře poslal střílenou přihrávku na Jakuba Lva, a ten šikovnou tečí překonal Furcha.

Na začátku druhé třetiny měla Plzeň ideální šanci překlopit zápas na svoji stranu, jenže nevyužila 73 vteřiny dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. Dvě obrovské tutovky nevyužil Holešinský, poprvé poloodkrytou klec minul, napodruhé mu radost zkazil přesouvající se Furch. Krátce poté, co hosté přežili nejhorší chvíle, mohli sami udeřit. Flek ale v úniku neuspěl proti Pavlátovi. A tak se před polovinou utkání radovali hosté. V přesilové hře se o to po otočce z mezikruží postaral Vincour. Krátce na to mohl znovu srovnat Söderlund, Furch ale jeho tvrdou ránu zkrotil.

Ve třetí třetině Kometa poctivě bránila vedení a Škodovka se dlouho nemohla dostat do žádné šance. Až ve 48. minutě nadělal rozruch v defenzivě hostů Söderlund, bomba Zámorského ale skončila jen na betonech Furcha. Za další dvě minuty se dostal k dorážce osamocený Mertl, jenže ani on plzeňskou bídu v útoku nezměnil. Definitivně jasno mohlo být v 56. minutě, indiány ale zachránila po brejku Fleka horní tyč. Téměř tři minuty před koncem zkusila Škoda hru v power-play, výsledek už ale zvrátit nedokázala.

Petr Kořínek, trenér HC Škoda Plzeň: "Začátek zápasu byl z naší strany špatný. Byla tam nervozita, soupeř si vypracoval vedení, podržel nás brankář. Pak se to zlepšilo, byly tam nějaké šance. Byl to celkově vyrovnaný zápas, který rozhodly speciální týmy. Celkově se nadřeme na branku, je to hrozně ubíjející. Tim Söderlund už se nám líbil loni. Je to technický, kreativní hráč, dobrý bruslař. Přijel ráno z Boleslavi, takže to měl těžké. Ale věříme, že to bude posila."