Plzeňské mistryně světa zavítaly na plzeňskou radnici | Sportovní Plzeň

 

 

Plzeňské mistryně světa zavítaly na plzeňskou radnici

Plzeň22. 9. 2022


Přijetí na plzeňské radnice (M. Pecuch)

Na konci června ovládl světové finále taneční soutěže Danza Mundial 2022 – World Dance Contest plzeňský Storm Ballet. Z prestižní taneční soutěže přivezl jeho juniorský tým dva tituly mistra světa a dvě bronzové medaile. Světové finále se uskutečnilo v rakouském Villachu. V Obřadní síni plzeňské radnice přijala mistryně světa radní pro oblast školství Lucie Kantorová, děvčata doprovodil zakladatel studia a dlouholetý sólista Divadla J. K. Tyla Petr Čejka, předsedkyně spolku Petra Šedová a trenérky vítězných choreografií Kateřina Bednářová a Michaela Mrázková.

Často v naší krásné Obřadní síni přijímáme plzeňské hokejisty a fotbalisty, tanečníky bohužel ne. Pro mě je ale tanec naprostá srdeční záležitost, proto jsem ráda, že se zde s vámi mohu potkat. My, jako město, se snažíme motivovat děti ke sportu. Vám motivace ovšem nechybí, prokázaly jste to senzačními výsledky na konci června ve Villachu. Přeji vám do budoucna, ať vám motivace a takové nadšení i nadále vydrží, ať máte i nadále radost z pohybu, a ať se vám daří i nadále,“ řekla mladým tanečnicím radní Lucie Kantorová.

Získání těchto titulů je pro nás zakončení jedné krásné cesty. Je pro mě radostí již 30 let předávat radost z tance dalším. Děkuji tanečnicím za jejich senzační výkony, trenérům, Petře Šedové, a především rodičům tanečnic, protože díky jejich podpoře můžeme tančit,“ uvedl Petr Čejka na plzeňské radnici.

Petra Šedová prozradila, že Storm Ballet po covidových letech letos uspořádá charitativní benefiční vánoční Kouzlo Vánoc.

Cesta na světové finále začala účastí juniorského týmu Storm Ballet v březnu letošního roku českou kvalifikací v německém Selbu. Hned čtyři soutěžní choreografie splnily požadavky hodnocení odborné poroty. Následovala intenzivní příprava tanečníků, která vyústila v mimořádný úspěch a cestu až na samotné stupně vítězů.

Zaměření Storm Ballet najdete hlavně v artových disciplínách. Technika moderního a současného tance je hlavním pohybovým jazykem choreografií, které jsme představili na světovém finále jak mezi sólisty, tak i ve společných formacích,“ řekl po úspěchu ve Villachu Petr Čejka. A co podle jeho názoru stojí za úspěchem? „Pro mne je to důvěra, podpora a pokora. Trenér, choreograf, tanečník tvoří jeden tým, společně navážou silná a citlivá spojení, která by se neměla přetrhat. To, co tanečník prožívá na jevišti, trenér zase v srdci. Rukama ovládáte živé umělecké těleso, kterému je nutné naslouchat, inspirovat ho a správně směrovat. Odměnou pro nás všechny se stalo obrovské překvapení v podobě udělení hlavní ceny odborné poroty a Absolutního vítěze pro choreografii The Voices. V člověku v té chvíli rezonují všechny emoce, uvnitř sebe vám běží retrospektiva obrazů, které od začátku provázely zrod naší choreografie. A nebyly vždy pro nás pozitivní. O to více si ocenění vážíte. Znovu se mi potvrzuje, abych následoval svoji intuici a nevzdával se,“ dodal k úspěchu Petr Čejka.

Od roku 2015 patří Storm Ballet pod Středisko volného času Radovánek. Vznikl v roce 1990 a v současnosti se věnuje stovkám dětí a mladistvých. Kurzy má rozdělené do devíti tříd podle věku a výkonnosti. Hlavní specializací klubu je umělecký a moderní tanec, taneční škola se ale orientuje i na oblast modelingu, vystoupení na kulturních akcích a spolupracuje i s charitativními organizacemi. Vloni například Storm Ballet vystoupil i na městské Sportmanii Plzeň. Za úspěchy a každodenními tréninky stojí zejména 11 členný trenérský a odborný tým.

Storm Ballet svoji vítěznou choreografii představí již tuto sobotu na akci #JETOTU. Ta je prezentační a vzdělávací aktivitou Střediska volného času Radovánek, která se koná na náměstí Republiky v sobotu 24. září.

Text: Adriana Jarošová
Zdroj: Plzen.eu


Sdílet