Plzeňská stopa na házenkářském MS žen - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Plzeňská stopa na házenkářském MS žen

Plzeň6. 12. 2021


Zdroj: facebook.com/DHCPlzen

Český tým už je v Llírii a společně s ním také dvě plzeňské brankářky - Karin Řezáčová a Michaela Malá. Kromě nich se ale šampionátu účastní další dvě odchovankyně DHC Plzeň - Dominika Zachová a Julie Franková.

Opora plzeňského interligového družstva žen Karin Řezáčová se do širší nominace na mistrovství světa dostala již před turnajem O štít města Chebu. Až tam se pak rozhodovalo, kdo se MS 2021 ve Španělsku zúčastní. Karin se prezentovala sympatickým výkonem v utkání proti Švýcarsku.

Michaela Malá

Druhá z brankářek ženského týmu DHC Plzeň Michaela Malá absolvovala přípravný turnaj také, ovšem v dresu juniorské reprezentace. Holky se utkaly se stejným soupeřkami, ale bohužel neúspěšně. Den před odletem žen do Španělska přišla smutná zpráva o talentované brankářce Poruby Hance Mučkové - zdravotní potíže jí bohužel nedovolily s týmem odletět. Musela se najít náhrada a tou byla naše Malina (Míša Malá). Moc času na rozhodování neměla. Na šampionát tak letí obě skvělé plzeňské brankářky, které se v sezóně pilně připravují pod taktovkou zkušeného brankáře a plzeňské házenkářské legendy Radka Motlíka.

Reprezentační dresy však neoblékají pouze současné plzeňské hráčky, ale také dvě naše odchovankyně Julča Franková a Domča Zachová. Obě dvě začínaly v přípravce v DHC Plzeň, než se rozlétly za kariérou dál. Dominika Zachová odešla ve věku mladšího dorostu v době, kdy DHC Plzeň mělo pouze žákovská družstva. Julča Franková přestoupila (věkově ještě v kategorii dorostu) do ženského týmu DHC Slavia Praha (v té době ještě DHC Plzeň ženy nemělo).

V Plzni se odjakživa vychovávají talenti. Věříme, že spousta našich hráček, které se momentálně v DHC Plzeň připravují, se do reprezentace podívá i v budoucnu!


Sdílet