Plzeňská Škoda přivezla z halového šampionátu rekordní počet medailí - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Plzeňská Škoda přivezla z halového šampionátu rekordní počet medailí

Plzeň22. 2. 2021


Foto: Adolf Horsinka

O víkendu se v Ostravě konalo halové mistrovství České republiky v atletice mužů a žen. Závodníci Škody Plzeň vybojovali bohatou sbírku hned devíti cenných kovů, a to v bilanci 1 zlatá, 5 stříbrných a 3 bronzové. Oproti loňskému seniorskému šampionátu vezou modrobílí na západ Čech o šest medailí více, čímž se klub AK ŠKODA Plzeň stal co do počtu medailí třetím nejúspěšnějším v zemi hned za velkokluby Dukla Praha a USK Praha.

Foto: Adolf Horsinka

Hned třemi medailemi se pyšní Linda Suchá, která si nejprve v sobotním závodě trojskoku vylepšila halový osobní rekord na 13.24 m a byla z toho stříbrná medaile. V neděli potvrdila roli favoritky v dálkařské soutěži a výkonem 615 cm se stala mistryní ČR a vše završila jako členka stříbrné štafety na 4x200 m.

Foto: Adolf Horsinka

Stříbrný kov vybojovala čtvrtkařka Tereza Petržilková, která velice kvalitním časem 53.48 s nedala ve finálovém běhu na 400 m soupeřkám šanci a sklonit se musela jen před svojí reprezentační kolegyní Ladou Vondrovou. Obě sprinterky budou již za 10 dní reprezentovat Českou republiku na halovém mistrovství Evropy v polské Toruni.

Foto: Adolf Horsinka

Výškař Jan Štefela patřil k dalším favoritům na cenný kov a výkon 213 cm nakonec stačil na skvělé druhé místo. Další stříbro získala tyčkařka Tereza Schejbalová, která si vylepšila své letošní maximum na 403 cm a navázala na svoji seniorskou medaili z plzeňského mistrovství pod širým nebem. Hned dvě bronzová umístění vybojovali škodováčtí vrhači v jejich doplňkové disciplíně vrh koulí. Kladivářce a olympioničce Lence Valešové právem patří za výkon 14.80 m.

Foto: Adolf Horsinka

Diskař Michal Forejt tuto první seniorskou medaili vyšperkoval osobním rekordem 17.19 m. Suché, Šteflovi, Schejbalové a Forejtovi je shodně teprve 20 let a už opakovaně dokazují, že těžký přechod z juniorské kategorie mezi tu seniorskou zvládli na výbornou a jsou novou generací plzeňské atletiky.

Medailová umístění předvedly také štafety na 4x200m. V ženském závodě byly k osvědčené dvojici Linda Suchá a Barbara Píchalová vybrány dvě mladičké závodnice Kateřina Salcmanová a objev plzeňské výpravy na tomto šampionátu Kateřina Matoušková. Z plánovaného sbírání zkušeností mezi seniory se naopak vyklubal další stříbrný medailový úspěch pro Škodu Plzeň. Kvarteto mužů ve složení Maruštík, Páník, Míka, Procházka uzavřelo povedený šampionát jak jinak než medailí, a to bronzovou. Celkový počet 1 zlatá, 5 stříbrných a 3 bronzové medaile znamená pro náš klub rekordní počet medailí v halové sezóně ze seniorského šampionátu. Spanilá jízda plzeňské atletiky mezi republikovou špičkou tak pokračuje i v roce 2021.


Sdílet