Plzeň v Utkání svobody nedala šanci Mladé Boleslavi | Sportovní Plzeň

Plzeň v Utkání svobody nedala šanci Mladé Boleslavi

Marie Osvaldová5. 5. 2024

Plzeňští fotbalisté v prvním kole nadstavby věnovaném válečným veteránům porazili doma Mladou Boleslav 3:0. V 10. minutě otevřel skóre Cadu, za dvě minuty přidal druhý gól Souaré a výhru pečetil ve druhé půli Chorý.

Po úvodním oťukávání se začaly dít věci až po deseti minutách. Chorý vysunul na křídle Pavla Šulce, ten si všiml zcela volného Cadua, a ten z ideální pozice ve vápně zamířil přesně k tyči. Uplynuly další dvě minuty a Plzeň vedla už 2:0. Šulcův centr srazil Kostka přímo k Cheicku Souarému, který z první prostřelil Mikulce. Ve 29. minutě se Šulc proměnil z asistenta v zakončovatele, gólovou radost mu ale zkazil VAR, který následně odhalil ofsajd. Ve 37. minutě zachránil hosty prozměnu gólman Mikulec, jenž konečky prstů vyrazil krásnou technickou střelu Souarého.

Aktivní Souaré se do další šance dostal hned na začátku druhé půle, jeho utažený pokus ale tentokrát těsně minul prostor mezi třemi tyčemi. V 62. minutě už se domácí dočkali. Cadu nacentroval míč do vápna přesně do prostoru, kam nabíhal Tomáš Chorý, a ten uklidil míč k bližší tyči. V 77. minutě mohl stejný hráč přidat svoji druhou branku, hlavou ale minul. Krátce před koncem mohl ještě snížit hostující Král. V největší šanci Boleslavi ale ztroskotal na výborném Jedličkovi.