Pavlát zkrotil Gulaše. Plzeň v přípravě porazila Motor | Sportovní Plzeň

 

 

Pavlát zkrotil Gulaše. Plzeň v přípravě porazila Motor

Marie Osvaldová18. 8. 2021


Foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté zvítězili v přípravném zápase na ledě Motoru České Budějovice 3:1 přesto, že po první třetině a gólu Allena prohrávali 0:1. Ve druhé části ale srovnal Petr Kodýtek a na začátku třetí třetiny překlopil vedení na stranu indiánů Pavel Musil. Pojistku pak přidal střelou do prázdné branky v power-play domácích Tomáš Mertl. Jedním z hrdinů zápasu byl gólman Škodovky Dominik Pavlát, který mimo jiné chytil i trestné střílení svému bývalému spoluhráči Milanu Gulašovi.

Jako první v utkání zahrozil Vondrka, který pláchl hostující obraně, svižnou střelou nad beton si ale na Pavláta nepřišel. Muž s maskou indiánů se činil i vzápětí, když bylo proti modrobílým nařízeno trestné střílení. K němu se postavil Milan Gulaš, avšak po rychlé kličce na svého bývalého spoluhráče nevyzrál. Udeřil tak až další exindián Conor Allen. Voženílek jej od levého mantinelu oslovil samotného před bránou a šikovný obránce zamířil přesně k levé tyči. Rychlou odpověď chystal z první z mezikruží Slanina, Strmeň zakročil vyrážečkou.

V prostřední periodě Vondrka zachytil skákavý kotouč a rychle posunul na neobsazeného Hanzla, Pavlát se stihl přesunout. Západočeši odpověděli přečíslením dva na jednoho, ve kterém příhru obdržel Kaňák, avšak ani on se na střelecký zápis nezapsal. V totožné situaci se k puku dostal po chvilce také Čerešňák, ale ani on kouzlo Strmeně neodčaroval. To se povedlo až dnešnímu narozeninovému oslavenci Petru Kodýtkovi, jenž dostal mnoho prostoru na pravém kruhu a nechytatelně zavěsil pod břevno. Vrátit vedení svým barvám zkoušel z otočky z osy hřiště Karabáček, jenže nemířil přesně.

Poslední část přinesla poměrně rychlé rozzuzlení. Viktor Lang od levého mantinelu nahodil černý nesmysl směr brána a před Strmeněm mimo jeho dosah tečoval Pavel Musil. Na druhé straně se pár kroků za modrou napřáhl Vráblík, ani on na svého bývalého spoluhráče nevyzrál. Naopak definitivní pojistku mohl přidat pro modrobílé z nařízeného trestného střílení Bulíř, nastavený beton však bekhendem nepřekonal. Konečnou podobu výsledku tak udal až Tomáš Mertl, který z vlastního obranného pásma trefil opuštěnou klec Motoru.


Sdílet