Plzeň v přípravě porazila Domažlice, za hosty se trefil i Limberský | Sportovní Plzeň

Plzeň v přípravě porazila Domažlice, za hosty se trefil i Limberský

Marie Osvaldová3. 7. 2021

Také třetí přípravný zápas a poslední před odjezdem na soustředění do Rakouska zvládli fotbalisté Plzně vítězně. Na domácím hřišti v Luční ulici zdolali třetiligovou Jiskru Domažlice 4:2. Dvěma góly přispěl k vítězství Tomáš Chorý, jednou se prosadili Jean David Beauguel a Lukáš Matějka. Za hosty skóroval ve svém prvním utkání proti Viktorii David Limberský.

Pro Viktorku začalo utkání, které se hrálo na 4x30 minut, velmi nepříjemně. Už v 7. minutě se totiž zranil Lukáš Kalvach, jehož musel nahradit Modou Ndiaye. První šanci si následně vypracovali hosté, to když František Dvořák zkusil dalekonosný pokus – ten však pokryl Jindřich Staněk. Na straně Plzně poprvé ohrozil bránu Milan Havel, jehož hlavičku ale pokryl Lukáš Brych. Ve 38. minutě se více než tisícovka diváků v Luční mohla poprvé radovat. Adriel Ba Loua uvolnil Jana Kopice, ten ještě před prázdnou bránou našel Jeana-Davida Beauguela a francouzský dlouhán zakončil krásnou akci Viktorky gólově.

V druhé šedesátiminutovce viděli diváci hned tři penalty! Nejprve na 2:0 zvyšoval Tomáš Chorý, jenže potom se na druhé straně k pokutovému kopu postavil David Limberský a legenda FCVP snížila. Zanedlouho však zpátky do dvougólového vedení poslal Plzeňany znovu Chorý.  Jiskra se nevzdala a i podruhé stáhla náskok Viktorky na rozdíl jediného gólu. Přesný centr z levé strany volejem z první nádherně uklidil za Staňkova záda Petr Mužík. Gólové hody plzeňských útočníků dokonal ve 103. minutě Lukáš Matějka. Západočeši tak v posledním duelu před odjezdem do Rakouska zdolali Domažlice 4:2.