Hokejová Plzeň ulovila dva důrazné obránce! | Sportovní Plzeň

 

 

Hokejová Plzeň ulovila dva důrazné obránce!

Marie Osvaldová1. 5. 2022


Foto: Petr Tibitanzl


Další dvě posily představila o víkendu hokejová Plzeň. Dres indiánů budou v další sezóně oblékat obránci Michal Houdek (Poruba) a Jan Piskáček (České Budějovice). Prvně jmenovaný podepsal smlouvu na rok, druhý na dva.

„Na Honzu jdou od Jardy Modrého skvělé reference, díky kterým jsme si potvrdili naše povědomí – Pisky je ideální kluk do kabiny, který umí stmelit kolektiv. Navíc může do obranné dvojice dostat mladého kluka, s nímž je ochotný pracovat a učit ho. To jsou pro nás zásadní věci. Navíc je to zkušený borec, který má něco odehráno a měl by nám v defenzivě hodně pomoct. Jednoznačná volba, o Honzu jsme hodně stáli,“ uvedl sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák.

„Jsem poctivý obránce, který hraje tvrdě a důrazně. Budu se snažit odvádět svou práci nejlépe, jak dovedu. Na této poctivosti a práci mám postavenou celou svou kariéru a nic měnit nebudu. Nikomu nenechám ani centimetr ledu zadarmo," slíbil Piskáček, který loňskou sezónu odehrál v kompletně přestavovaném kádru Motoru České Budějovice, se kterým si došel pro bronzové medaile. Odehrál celkem 62 zápasů a zaznamenal 9 kanadských bodů.

Na západ Čech se po roční pauze vrací i obránce Michal Houdek, který poslední sezónu strávil v prvoligové Porubě. "Rok v Chance lize Michalovi ohromně prospěl. Díky svým velice dobrým výkonům, které stabilně podával, se dostal mezi stálých šest beků v kádru Poruby a pravidelně hrál. Je to náš hráč, odchovanec klubu a pochopitelně jsme ho po celý rok sledovali. Dostali jsme na něj i dobré reference, že je skvělým klukem do kabiny. Je to velký, silný hráč a měl by nám pomoct s důrazem, který nám scházel. V Porubě se vyhrál, zlepšil se i v hokejových dovednostech, jako je hra s pukem, rozehrávka a podobně, takže po něm pochopitelně budeme chtít i tento aspekt hry. Ale přichází především pomoct právě se zmiňovaným důrazem,“ popsal Vlasák.

Sám Houdek ví moc dobře, co po něm vedení bude vyžadovat. "Vím, že se po mně chce, abych hrál svůj hokej, který si osobně užívám. Zároveň jsem rád, že Plzeň ve mně chce zachovat kus hokejovosti, abych od sebe nezahazoval puky a nedělal mrtvého, když budeme mít puk na hokejkách. Je to příjemné a nemůžu se dočkat toho, až budu na ledě zpátky,“ pochvaloval si pětadevadesátikilový obránce.


Sdílet