Plzeň se loučí s Ligou mistrů. Uděláme maximum, aby byl výsledek přijatelný, říká kouč Bílek | Sportovní Plzeň

 

 

Plzeň se loučí s Ligou mistrů. Uděláme maximum, aby byl výsledek přijatelný, říká kouč Bílek

Marie Osvaldová31. 10. 2022


Foto: FCVP


Šestý a zároveň poslední zápas, šestý pokus o to bodovat. Účast v základní skupině Ligy mistrů fotbalisté Viktorie Plzeň uzavřou domácím duelem proti Barceloně (1. listopadu 21:00, pozn. red.). "Bude to pro nás těžké a složité. Kvalita Barcelony je obrovská, ale je to poslední zápas a uděláme maximum, aby byl výsledek pro nás přijatelný," prohlásil kouč Michal Bílek.

Jak těžké je skládat sestavu, když máte tolik zraněných a vykartovaných hráčů?
Je pravda, že zraněných je dost. Navíc nemůže hrát Mosquera kvůli kartám. Ale ve Zlíně jsme si s tím poradili. Teď nás čeká nepoměrně těžší utkání. Je to tedy nepříjemnost, hlavně v ofenzivě nám hráči chybí. Nicméně tohle neovlivníte a zvlášť ke konci podzimu s tím musíte počítat. Všichni, kteří nastoupí, ale odvedou maximum.

Mohla by být sestava stejná?
Mohla by být stejná jako ve Zlíně, ale pokud nebude stejná, tak bude jiná (smích). Pokud se ale podíváte na naši soupisku, není prostor pro velké změny. Není to příjemná situace.

Do Plzně nepřijel kanonýr Robert Lewandowski. Myslíte si, že bude hrát Barcelona jinak?
Svoje kvality ukázal v prvním zápase. Nejen v pokutovém území, ale po celé ploše byl nesmírně platný. Nemyslím si ale, že Barcelona bude nějak měnit způsob hry. Bude to hodně krátkých přihrávek a spousta náběhů za obranu.

Cítíte spíš úlevu, že nepřijel nebo vás to mrzí kvůli fanouškům?
Jedná se o výjimečného hráče, ale nemyslím si, že Barcelona bude slabší. Je to obrovská kvalita. Na druhou stranu si myslím, že fanoušci by ho asi chtěli vidět. Je to absolutní extratřída.

Barcelona v domácí lize téměř neinkasuje, ale přijede s oslabenou obranou. Cítíte její možnou zranitelnost a šanci na to něco uhrát?
Chceme dosáhnout dobrého výsledku, k tomu je třeba hrát hodně aktivně. Máme tedy za cíl vstřelit gól. Zítra chceme udělat opravdu maximum. Vím, že soupeřovi budou chybět někteří střední obránci, ale nebudou slabší ani v defenzivě. Mají kvalitu na všech postech.


Sdílet