Plzeň přivítala cyklisty v rámci série Kolo pro život

Plzeň15. 9. 2021


Cyklistický MTB seriál Kolo pro život má za sebou 12. zastávku letošního kalendáře. Plzeňská MTB 50 Kooperativy přilákala do města sportu přes 900 nadšenců – závodníci si mohli vybrat ze dvou technických závodních tras, pro rodiny s dětmi byla připravená tradiční Family jízda i program pro nejmenší. Zázemí akce se opět vrátilo na prostornou louku u sv. Jiří v Doubravce.

„Loňská premiéra v podobě nového prostorného zázemí a nových tras se osvědčila a jsme rádi, že jsme i tentokrát mohli účastníkům dopřát perfektně připravené závody. Plzeň je městem sportu a tento ročník nám ukázal, že zde má cyklistika mnoho příznivců,“ uvedl Tomáš Pravenec, ředitel komunikace pořádající agentury Petr Čech Sport.

V pátek před akcí proběhl oblíbený Dětský sportovní den za účasti více než 200 dětí. Sobota pak patřila závodníkům, kteří si mohli vybrat ze dvou technických tras – delšího 55kilometrového „béčka“ s převýšením okolo 1000 metrů a kratšího 38kilometrového okruhu C. Trasu B ovládli závodníci klubu D2 MONT MERIDA CYCLING TEAM, kteří se seřadili na prvních čtyřech pozicích, přičemž vítězem se stal Filip Rydval. Mezi ženami triumfovala Kateřina Drhová z klubu Česká spořitelna – Accolade cycling team.

Zájemci, kteří si chtěli užít klidnou a pohodovou projížďku, se mohli s celou rodinou zúčastnit 18kilometrové Family jízdy – mírně kopcovitého okruhu s pěknými výhledy na Plzeň a populárními Lesními občerstvovačkami. Pro děti byly připravené i tradiční závody všech kategorií NOVA Junior Trophy.

Součástí sobotní akce byl i bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi, v areálu nechyběl dětský klub pro nejmenší účastníky, pumptrack v T-Mobile Adventure zóně, dětské i dospělé kolo štěstí nebo populární malování na obličej a fotokoutek. Kooperativa nabídla všem zájemcům úschovnu kol, sprchy, převlékárnu, mytí kol i technický servis.

Doplňující informace k 22. ročníku série Kolo pro život jsou k dispozici na stránkách www.kolopro.cz. Seriál Kolo pro život pokračuje 18. září v Boleslavi.


Sdílet