Plzeň odtajnila první posily. Přichází útočník z Premier League i klíčový hráč Klokanů | Sportovní Plzeň

 

 

Plzeň odtajnila první posily. Přichází útočník z Premier League i klíčový hráč Klokanů

Marie Osvaldová19. 12. 2022


Foto: FCVP


Útočník Matěj Vydra, který naposledy hájil barvy anglického Burnley v Premier League, a záložník Bohemians 1905 Roman Květ jsou prvními oficiálními posilami Viktorie Plzeň. Fanouškům je klub představil v pondělí přímo na akci Vánoce s Viktorkou. První jmenovaný podepsal se západočeským klubem smlouvu na 2,5 roku, druhý pak na 3 roky.

Matěj Vydra naposledy působil v anglickém Burnley, kde mu v červnu vypršela smlouva. Závěr angažmá strávil na marodce, v dubnu si totiž vážně poranil koleno. Po operaci a následné rehabilitaci je fit a nyní se na dva a půl roku upsal Viktorce. „Když se naskytla možnost získat takto kvalitní posilu do ofenzivy, ihned jsme reagovali a jsme velmi rádi, že můžeme Matěje přivítat v našem týmu. Chceme být na jarní část sezony dobře připraveni a věříme, že k nám perfektně zapadne a bude posilou,“ prohlásil sportovní ředitel Viktorie Plzeň Daniel Kolář.

Podle Vydry bylo jednání Viktorky rychlé a konkrétní. "Budu zde mít veškeré potřebné podmínky. Prohlédl jsem si zázemí klubu a je špičkové pro trénink i regeneraci. Jsem rád, že jsme se domluvili a nyní je na mně, abych se dokázal prosadit a byl přínosem, motivaci mám velkou,“ uvedl Matěj Vydra.

Druhou posilou Viktorie se stal záložník Bohemians 1905 Roman Květ. V podzimní části sezóny přitom nabral obrovskou formu, když se ve 13 ligových zápasech prosadil střelecky hned devětkrát a stal se tak pro Pražany naprosto klíčovým hráčem. „Roman Květ je v ideálním fotbalovém věku a zaujal nás svými výkony, kdy na podzim patřil mezi výrazné postavy svého týmu. Navíc měl i skvělá čísla, dokázal se prosazovat v zakončení. Věříme, že bude posilou i pro náš kádr a naváže na skvělé výkony z podzimu,“ uvedl Kolář. Podobná slova na adresu nového hráče volil i hlavní trenér Michal Bílek. „Na svůj věk má již hodně ligových zkušeností, je použitelný na více místech v sestavě. Navíc ho velmi dobře zná Pavel Horváth ze společného angažmá v Příbrami. Jsem rád, že ho můžu v našem kádru přivítat hned na startu přípravy,“ uvedl viktoriánský kouč.

Květ si pochvaloval, že jde do klubu s nejvyššími ambicemi. "Je to skvělý klub se špičkovým zázemím, aktuální mistr ligy,“ uvedl Roman Květ, který byl v Doosan Areně například jako divák během utkání Ligy mistrů s Barcelonou. „Byla tady skvělá atmosféra. Je mým cílem, abych mohl takový zápas jednou zažít s Viktorkou jako hráč na hřišti. Je přede mnou velká výzva a těším se na ní,“ dodal.

Plzeň potvrdila také jeden odchod. Právě do Bohemians míří za Květa gólman Martin Jedlička.

 


Sdílet