Plzeň nevyzrála na Karvinou, největším negativem ale nebyl podle kouče výsledek | Sportovní Plzeň

Plzeň nevyzrála na Karvinou, největším negativem ale nebyl podle kouče výsledek

Marie Osvaldová7. 4. 2024

Vykartovaný kouč Miroslav Koubek sledoval zápas v Karviné jen na tribuně, vítěznou premiéru v roli náhradního hlavního trenéra ale Marek Bakoš neprožil. Západočeši totiž zejména v první půli nevyužili obrovské šance, a tak se oba týmy rozešly bez branek. Daleko horší zprávou je ale zranění Jana Sýkory, který odstoupil ze zápasu už po 12 minutách. "To je největší negativum zápasu," prohlásil Bakoš.

Berete bod. Je to pro vás ztráta?
Přijeli jsme sem vyhrát, protože jsme poslední ligové utkání doma s Libercem nezvládli. Doma jsme prohráli, poté jeli do Jablonce, kde se nám podařilo vyhrát a postoupit v MOL Cupu. Tím jsme splnili svůj cíl. Chceme vyhrávat, to je pokaždé náš cíl. Bylo tomu tak i dnes, tudíž jsme zklamaní. Největším negativem utkání je zranění Honzy Sýkory. Z tohoto zápasu neodcházíme spokojení.

Do utkání jste přitom vlétli a připravili si řadu šancí..
Je to pravda.  Do prvního poločasu jsme šli s určitým záměrem, který se nám podařilo naplnit. Dostávali jsme se za obranu soupeře a z toho jsme si vytvořili tři, čtyři situace, které zaváněli gólem. Ty se nám bohužel nepodařilo proměnit.

Mluvil jste o Janu Sýkorovi. Jaký je tedy jeho stav?
Cítil kotník i koleno. Čekají ho podrobná vyšetření a až potom uvidíme, co se vůbec stalo.

Jeho zraněním jste přišli o dalšího krajního hráče. Jak to budete před utkáním Konferenční ligy řešit?
Samozřejmě se tím zabýváme. Skládáme si mužstvo dále zase na čtvrtek. Navzdory počtu zraněných hráčů máme stále možnosti. Možnosti tam jsou, budeme o nich přemýšlet a rozhodneme se, které využijeme.

Viktoria disponuje nejlepším útok, ale teď nedala branku druhé nejhorší obraně..
Je to paradox. Tuto sezonu se nám daří střílet branky. Karviná přijel do Plzně a vyhrála u nás 1:0. Doma se jim znovu podařilo uhrát s námi bod a my jsme vyšli střelecky na prázdno. Nevím, jestli je to shoda náhod. Když se podívám na příběhy obou jednotlivých zápasů, tak rozhodla koncovka a kvalita zakončení.