Plzeň našla nečekaného střelce. Dvacet ligových gólů? To není špatné, smál se stoper Hejda | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová26. 9. 2021

Kdepak útočník. Už druhý ligový zápas v řadě rozhodl ten, který to má v popisu nejméně - stoper Lukáš Hejda. Fotbalisté Viktorie Plzeň díky jeho výstavní dalekonosné střele vyhráli 1:0 nad Pardubicemi a drží čtyřbodový náskok na čele tabulky. "Už po prvních dvaceti minutách mě napadlo, že kdo dá první gól, bude v mnohem výhodnější pozici. Šancí na obou stranách bylo fakt strašně málo, bylo to hodně bojovné. Zaplaťpánbůh za jednu střelu," prohlásil Hejda.

Tu jednu povedenou střelu jste měl na svědomí vy. Jak se to seběhlo?
Upřímně ani nevím, jak jsem se tam ocitl. Najednou jsem byl u vápna, balon se ke mně krásně vyvalil. Dá se říct, že jsem zavřel oči a napálil jsem to. Byla tam malá škvíra, kterou jsem přesně trefil. Sedlo mi to úplně náramně, takže krásný gól.

Máte střeleckou formu. Po Českých Budějovicích jste rozhodl druhý ligový zápas v řadě..
Těší mě to, ale hlavní jsou tři body a to, že dokážeme takové zápasy zvládat vítězně. Když dávám góly, je to pro mě samozřejmě nadstavba, něco navíc. Jsem za to rád.

Trefil jste se v lize už podvacáté, což je na stopera hodně dobrá bilance. Čím to je, táhne vás to dopředu?
Dvacet gólů není špatné, doufám, že ještě nějaké přidám. Hodně gólů dávám ze standardek, to mám i v popisu práce, jsem vysoký. Nohou moc góly nedávám.

Svědčí to o vnitřní síle týmu? I když nejste herně dominantní, dokážete duel ubojovat..
I v minulosti, když jsme hráli o tituly, si pamatuju, že byly zápasy, kdy nám to herně nešlo, byli jsme i horším týmem, ale třeba standardkou, silou, jsme to dokázali zlomit, otočit. Proti Českým Budějovicím i Pardubicím to byl ten případ. Herně to nebylo ono, ale urvali jsme to.

Co vám chybí k tomu, aby se hra zase zvedla?
Možná víc klidu. Prvních dvacet minut od nás bylo dobrých, ale pak nám scházel pohyb, hodně jsme ztráceli lehké míče, propadali jsme v soubojích. Hlavně to rozhodovalo, neměli jsme druhé balony, měli jsme být důraznější.