Plzeň čepovala v Mariánských Lázních desítku a suverénně postoupila do osmifinále poháru | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová12. 10. 2023

ilustrační. Foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté potvrdili roli obrovského favorita, když v odloženém třetím kole MOL Cupu smetli divizní Mariánské Lázně na jejich hřišti 10:0 a postoupili tak do osmifinále domácího poháru. Zaplněný stadion viděl dva hattricky, o které se postarali Matěj Vydra a Ibrahim Traoré. Dvě trefy měl na svědomí Jan Kopic.

První šance zápasu přišla ve 4. minutě, když se do vápna prodral Kliment. Na brankáře Hinterholzingera ale nevyzrál. V 9. minutě byl ve vápně faulován Jhon Mosquera a viktoriáni, ti plzeňští, kopali penaltu. Míč si postavil Jan Sýkora, který pokutový kop následně proměnil a poslal Plzeň do vedení. O sedm minut později se dostal do šance znovu Jan Sýkora, ale jeho střela skončila nad brankou. Několik šancí si vytvořil v prvním poločase Matěj Vydra, ale ani jedna z prvních dvou v brance neskončila. Do třetice se ale dočkal. Po přihrávce od Honzy Kliment uklízel balon do prázdné branky a zvyšoval na 2:0. Čtyři minuty na to se rozvlnila branka mariánskolázeňských potřetí. Do balonu se opřel Ibrahim Traoré a krásnou ranou překonal Hinterholzingera. Marián Tvrdoň v prvním poločase žádnou práci neměl. Viktoria Plzeň tak po prvním poločase vedla 3:0.

První šanci druhé půle měli hostující viktoriáni. Ibrahim Traoré to zkusil z dálky. Jeho střelu ve vápně tečoval Adam Vlkanova, ale domácí brankář byl připravený. Krátce poté, se ale host radovali počtvrté. Adam Vlkanova předložil balon ve vápně Matěji Vydrovi, který se trefil podruhé v zápase. V 62. minutě zkompletoval Matěj Vydra hattrick. Do úniku ho vyslal Ibrahim Traoré a Vydra nabídnutou příležitost neodmítl. Brankáře Hinterholzingera obstřelil a mohl slavit svou třetí branku v zápase. Čtyři minuty na to protancoval vápnem Adam Vlkanova a uklidil balon k levé tyči. V 70. minutě se rozvlnila síť domácích po sedmé. Libor Holík ve skluzu stihl posunout balon až na Ibrahima Traorého, který se nemýlil a poslat balon do branky. V 74. minutě pečetil hattrick i Ibrahim Traoré, který poslal akrobatickým zakončením balon do sítě. Deset minut před koncem se pak prosadil střídající Kopic, který dorazil do odkryté branky střelu Pavla Šulce. A stejný hráč pak kanonádu zakončil. Viktoriáni tak v Mariánských Lázních zvítězili drtivě 10:0.