Plzeň chce hostit mistrovství světa v paralukostřelbě - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Plzeň chce hostit mistrovství světa v paralukostřelbě

Od osm - 30. 6. 2020


David Drahonínský je českou paralukostřeleckou hvězdou.

Český lukostřelecký svaz a Tělovýchovná jednota zdravotně postižených Halma, z. s. podaly oficiální žádost o konání Mistrovství světa v paralukostřelbě 2023 v Plzni. Konat by se mělo od 27. července do 5. srpna, finále je plánováno na plzeňské náměstí Republiky. Záměr podpořilo město Plzeň.


„Akce navazuje na Mistrovství Evropy v paralukostřelbě z roku 2018, které se rovněž konalo v Plzni. Tato akce byla účastníky z celé Evropy a Evropskou asociací lukostřelby vyhodnocena jako nejlepší Mistrovství Evropy v historii,“ uvedl první náměstek primátora Roman Zarzycký.


Mistrovství světa v paralukostřelbě 2023 bude nominačním závodem na Olympijských hrách v Paříži 2024. „To bude z akce dělat velmi prestižní meeting. Závod bude zařazen mezi vládou deklarované významné sportovní akce v daném roce, očekává se účast tisícovek diváků. Akce nabídne veřejnosti i bohatý doprovodný program včetně možnosti vyzkoušet si různé parasporty,“ dodal vedoucí Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně Přemysl Švarc.


Pro kvalifikace, které se uskuteční od 27. července do 4. srpna, organizátoři vytipovali tréninkový areál v Luční ulici jako jediný odpovídající v Plzni. „FC Viktoria Plzeň podporuje i další sporty než je fotbal. Jelikož o akci víme v dostatečném časovém předstihu, tak rádi poskytneme tréninkové prostory v Luční ulici pro světové paralukostřelce,“ doplnil Petr Žitek, předseda výboru VIKTORIA PLZEŇ – fotbal,z. s.


V roce 2018 kvalifikace probíhala na hřišti SK SLOVAN Plzeň 1910 na Skvrňanech, finále pak na náměstí Republiky. Akce se uskutečnila ve spolupráci se Sportmanií Plzeň 2018.


Sdílet