Platy dolů. Viktoria Plzeň potvrdila snížení mezd hráčům i vedení klubu - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Platy dolů. Viktoria Plzeň potvrdila snížení mezd hráčům i vedení klubu

Od osm - 28. 4. 2020


Foto: FCVP

Hráči Viktorie Plzeň, realizační týmy A mužstva i dalších výběrů a nejvyšší vedení klubu přistoupili ke snížení měsíčních platů až do výše třiceti procent. Dojde k němu již během aktuálního měsíce dubna.


Více než měsíční výpadek mistrovských zápasů, omezení tréninkového režimu a další opatření vyplývající z vládních nařízení během koronavirové pandemie. To vše vedlo ke snížení měsíčních mezd, na kterém se dohodlo vedení klubu s celým týmem. „Propad příjmů je pro nás znatelný. Všichni v klubu si uvědomují vážnost situace, a proto jsme se na společném setkání domluvili na snížení měsíčních odměn. Po konstruktivní debatě došlo velmi rychle k dohodě a já bych chtěl všem za tento přístup poděkovat,“ uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek.


„Snížení základních platů se pohybuje mezi dvaceti až třiceti procenty s přihlédnutím na výši jednotlivých smluv. Tímto společným krokem chceme napomoci tomu, abychom dokázali klub udržet na nastavené úrovni a měli i nadále ty nejvyšší ambice,“ dodal Adolf Šádek.


Stejná slova volil po schůzce i Jakub Brabec. „Uvědomujeme si, že situace není lehká a v době, kdy se nehrají zápasy, můžeme klubu tímto způsobem pomoci,“ uvedl. „Schůzka s vedením byla velmi korektní a k dohodě došlo rychle,“ uzavřel Jean-David Beauguel.


Snížení mezd se kromě hráčů týká rovněž realizačního týmu A mužstva i dalších výběrů a nejvyššího vedení klubu. Platné je již pro aktuální měsíc duben.


Sdílet